Imieniny Edward

Do najbliższych imienin Edwarda ♂ zostało 77 dni co stanowi 2 miesiące i 16 dni.

Imię Edward, podobnie jak Edmund, pochodzi z okresu dawnej angielszczyzny i powstało z połączenia dwóch elementów: ead ("bogaty, czcigodny") oraz weard ("strażnik"). Imię to zyskało popularność dzięki panowaniu króla Anglii Edwarda Wyznawcy, który uważany był za dobrego i sprawiedliwego władcę. To jedno z nielicznych staroangielskich imion, które używane są do dziś na terenie całej Europy. Osoby o tym imieniu cechuje wrażliwość i czułość, a tym samym powodzenie u płci pięknej. Są zdeterminowane do działania i bardzo konsekwentni, dlatego też wróży im się sukces zawodowy w wielu dziedzinach.

Imieniny Edwarda najczęściej obchodzone są 18 marca oraz 13 października. Edward może również obchodzić imieniny: 5 stycznia.

Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.