Imieniny Gabriela

Do najbliższych imienin Gabrieli ♀ zostały 62 dni co stanowi 2 miesiące i 3 dni.
W ciągu najbliższego roku Gabriela może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 23 kwietnia, 6 listopada, 18 listopada, 19 grudnia, 8 lutego.
Pochodzenie

Gabriela to żeńskie imię pochodzenia semickiego, które jest odpowiednikiem męskiego imienia Gabriel. W Polsce używa się go od XIX wieku.

Patron

Błogosławiona Gabriela Bourla – francuska urszulanka z Kondei, jedna z męczennic z Valenciennes.

Po wstąpieniu do klasztoru w Valenciennes Gabriela przyjęła imiona Maria Urszula od św. Bernardyna Bourla. Wraz z innymi siostrami prowadziła działalność wychowawczą dla dziewcząt. W czasie krwawej rewolucji francuskiej ich klasztor zamieniono na więzienie, a siostry musiały uciekać z powodu antykatolickich prześladowań religijnych. Gabriela była jedną z pierwszych sióstr, które skazano na śmierć przez zgilotynowane. Przed egzekucją kobiety ucałowały swoim katom ręce, wybaczając im tym samym zły uczynek. Beatyfikacji sióstr dokonał 13 czerwca 1920 roku papież Benedykt XV.

Cechy

Gabrysia wyróżnia się na tle innych osób znakomitą pamięcią. Dobrze radzi sobie więc w szkole czy w sprawowaniu codziennych obowiązków, ale pamięta też wszystkie dobre i złe uczynki. Jeśli ktoś się jej narazi, musi liczyć się z tym, że nie prędko uzyska wybaczenie.

Życie Gabrieli jest najczęściej pogodne i wesołe, gdyż nie należy ona do osób rozpamiętujących porażki i niepowodzenia. Uważa, że co ma być to będzie, w dodatku przeszkody mobilizują ją do jeszcze większego wysiłku. Ma naturę świetnego pokerzysty – kiedy trzeba podejmuje odważne, wręcz zuchwałe decyzje, ale umie też działać spokojnie, bezemocjonalnie.

Gabriela jest bardzo dociekliwą osobą, trudno coś przed nią ukryć. Powinien mieć to na uwadze każdy facet, który będzie próbował ją przechytrzyć – a tak jak wspominaliśmy, jest bardzo pamiętliwa. Niekiedy potrafi przywołać dawne przewinienie, byle tylko górować nad partnerem. Takie sytuacje mają na szczęście miejsce wyłącznie podczas ostrych spięć, na co dzień Gabrysia dba o to, by jej związek był oparty na kompromisach, wzajemnym szacunku i przede wszystkim zaufaniu.

Według imienników Gabriela najlepiej będzie się czuła w zawodach wymagających operatywności, aktywności – jak np. dziennikarka, pedagog, kurator, modelka czy handlowiec. Ma zmysł organizacyjny więc dobrze też poradziłaby sobie jako organizator imprez, wedding planer czy dekorator wnętrz. Jej zaletą jest to, że nie pcha się za wszelką cenę na afisz – potrafi pracować w cieniu innych, nierzadko będąc nawet cichym współtwórcą ich sukcesów. Gabriela nie należy do pyszałkowatych i przechwalających się osób – zna swoją wartość i to jej wystarczy.

Gabriela ma bzika na punkcie czystości i porządku w swoim domu, pewnie dlatego, że często zaprasza do niego gości. O każdej porze są tam oni zresztą mile widziani – rodzina, znajomi, sąsiedzi. Gabi uważa, że to kontakty z innymi ludźmi są najważniejsze, na pewno bardziej niż pieniądze.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.