Imieniny Genowefa

Do najbliższych imienin Genowefy ♀ zostało 16 dni.

Imię żeńskie pochodzące od galijskiego słowa oznaczającego „kobietę plemienną”. Na ziemiach polskich pojawiło się dopiero w XIX wieku. Święta Genowefa jest patronką Paryża. Dla większości Polaków imię to kojarzy się nieodłącznie z Genowefą Pigwą, fikcyjną postacią kabaretową, w którą wcielał się przez lata Bronisław Opałko. Kobiety o tym imieniu cechuje przebojowość, determinacja i niezależność. Ich pewność siebie może niekiedy być postrzegana jako arogancja, ale zdanie otoczenia to dla Genowefy kwestia drugorzędna. Najważniejsze jest osiągnięcie celu. Jej lodowate serce jednak momentalnie topnieje, kiedy na drodze stanie wymarzony, piękny silny mężczyzna. Pod płaszczykiem zimnej femme fatale kryje się bowiem czuła i potrzebująca akceptacji kobieta.

Imieniny Genowefy najczęściej obchodzone są 3 stycznia ale Genowefa może obchodzić imieniny również: 9 listopada.

Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.