Imieniny Helena

Do najbliższych imienin Heleny ♀ zostały 92 dni co stanowi 3 miesiące.

Imię żeńskie pochodzące od greckiego słowa helene – „blask księżyca”. W mitologii greckiej Helena była córką Zeusa i Ledy. Jej porwanie stało się bezpośrednią przyczyną wybuchu wojny trojańskiej. W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku i jest do dziś dość popularne. Helena to kobieta pewna siebie, świadoma swojej wartości. Troszczy się o to, by wokół niej panował spokój i harmonia. Wśród mężczyzn szuka idealnie dopasowanego partnera, dlatego nieraz zajmuje jej to długie lata. W szczęśliwym związku Helena pozostaje wierna i opiekuńcza. Przywiązuje dużą wagę do tradycji i jest raczej konserwatywna.

W ciągu najbliższego roku Helena może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 2 marca, 11 kwietnia, 23 kwietnia, 22 maja, 31 lipca, 13 sierpnia, 18 sierpnia, 4 listopada.

Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzedziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2015 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.