Imieniny Iwona

Do najbliższych imienin Iwony ♀ zostało 12 dni.
Imieniny Iwony najczęściej obchodzone są 19 maja, 23 maja, 27 października. Iwona może również obchodzić imieniny: 23 grudnia, 4 września.
Pochodzenie

Iwona jest damskim odpowiednikiem imienia Iwo (Iwon). Męska forma pochodzi od germańskiego słowa „iwa”, czyli „cis”

W naszym języku imię Iwona pojawiło się dopiero w XX wieku – większe zainteresowanie można dostrzec od lat 60. Imię to ma kilka wariantów, na przykład Iwonna, która jest formą zapożyczoną z języka francuskiego (Yvonene).

Patron

W historii kościoła brak świętych o imieniu Iwona, stąd też za patronkę imienia uznawana jest Joanna. Wśród znanych kobiet noszących imię Iwona, wyróżnić można fikcyjną bohaterkę dramatu Witolda Gombrowicza („Iwona, księżniczka Burgunda”).

Cechy

Kobieta o imieniu Iwona jest osobą, która prawie zawsze zachowuje dystans wobec innych. Jest z natury nieufna i ostrożna, stąd też niełatwo zdobyć jej względy. Można bez cienia przesady powiedzieć, że jest mistrzem dyplomacji. Nie lubi uzewnętrzniać swych uczuć i prawdziwych emocji – każdy problem dusi w sobie. Gdy jednak pozna kogoś lepiej i się z nim zaprzyjaźni, wtedy staje się zdecydowanie bardziej otwarta. Zawsze też można liczyć na lojalność i szczerość z jej strony, nawet w krytycznych momentach. Jeśli chodzi o kontakty towarzyskie, to zdecydowanie bardziej stawia na jakość niż ilość – woli mieć jednego sprawdzonego przyjaciela niż 10 znajomych, którzy nie pamiętają nawet o jej urodzinach.

W stosunku do płci przeciwnej także zachowuje się ostrożnie. Jej potencjalny partner z pewnością będzie musiał wykazać się nie lada cierpliwością, by poznać nieco bardziej emocjonalne oblicze Iwony. Na pewno jednak warto, gdyż jest kobietą czułą, inteligentną i bardzo zmysłową. Każdy mężczyzna powinien też pamiętać, że dziewczyna ochrzczona imieniem Iwona bardzo lubi otrzymywać komplementy i dowody miłości, jak choćby kwiaty.

Iwona ceni sobie wygodne życie i luksusy. Należy więc do pracowitych osób, gdyż zdaje sobie sprawę, że tylko w ten sposób może zapewnić sobie życiowy komfort. Duża kultura osobista, systematyczność i inteligencja pozwalają jej zrobić karierę w każdym niemal zawodzie, szczególnie jako handlowiec, logistyk, prawnik czy analityk.

Bardzo zależy jej na szacunku i dobrej opinii u innych ludzi, dlatego każdy jej ruch jest dokładnie przemyślany. mocno przeżywa porażki i krytykę, nawet jeśli jest ona konstruktywna. Wrogowie mówią nawet o niej, że jest wyrachowana. Na pewno czasami przesadza z obawą o to, co powiedzą o niej ludzie…

Iwona może poszczycić się też dobrym zdrowiem – jest długowieczna, rzadko narzeka na choroby.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.