Imieniny Krystyny

Do najbliższych imienin Krystyny ♀ zostało 14 dni.
Imieniny Krystyny najczęściej obchodzone są 13 marca oraz 24 lipca. Krystyna może również obchodzić imieniny: 6 listopada, 5 grudnia, 18 stycznia, 13 lutego, 14 lutego.
Pochodzenie

Imię to pochodzi z łaciny i jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Krystyn. Oznacza "należąca do Chrystusa".
W naszym języku pojawiło się w XIII wieku jako: Krzystyna, Krystyna, nieco później jako Kierstyna. Znane są też dawne formy pochodne jak Krysta i Krzychna. Dużą popularnością cieszyło się w okresie powojennym – w latach 50. nadano je około 200 000 razy.

Patron

Krystyna z Bolseny
Była dzieckiem zamożnego cesarskiego urzędnika Urbana, prefekta Bolseny. Był on zajadłym wrogiem chrześcijan - córce, która obserwowała jak ojciec przesłuchuje ich we własnym domu, imponowała nieugięta postawa wyznawców Chrystusa. Krystyna sama więc nawróciła się na chrześcijaństwo, co wywoła oczywiście sprzeciw prefekta. Urban uwięził ją w pałacu i próbował torturami wymóc zmianę wiary. Dziewczynkę m. in. smagano rózgami, rozdzierano hakami, obracano na kole, polewano wrzącym olejem, palono na wolnym ogniu, a na końcu przywiązano jej kamień do szyi i utopiono.

Według innych źródeł nastolatka zginęła w amfiteatrze miejskim, gdzie przywiązano ją do słupa i przeszyto strzałami. W chwili swojej męczeńskiej śmierci św. Krystyna miała zaledwie dwanaście lat. Zmarła ze słowami „sum christiana” czyli „jestem chrześcijanką”.

Cechy

Nie lubi pokazywać swoich uczuć, jest zdystansowana nawet wobec bliskich, dokładnie waży słowa. Jest dość wrażliwa i wyczulona na krytykę, stąd też woli być ostrożna. Na pewno jednak gdy coś mówi, jest to szczere i prawdziwe. Mimo swojej skrytości, Krystyna należy do towarzyskich osób i chętnie spędza czas ze znajomymi. Przyjaciół dobiera bardzo starannie, ale jest gotów zrobić dla nich bardzo wiele.

Kobieta o imieniu Krystyna bardzo ceni sobie niezależność – lubi samodzielnie podejmować decyzje, rzadko pyta innych o zdanie lub poradę. Jej samodzielność i zaradność jest widoczna na każdym kroku, stąd też nie ma problemów ze zdobyciem ciekawej posady.

Krystyna jest realistką, daleko jej do bujania głową w obłokach. Szybko wyzbywa się marzeń o tym, że będzie wielką gwiazdą muzyki czy filmu. Cieszy się jednak z sukcesów adekwatnych do jej możliwości. Stąd też na co dzień jest pogodna i optymistycznie nastawiona do życia. Na nerwy działają jej szczególnie osoby o przeciwnej charakterystyce, czyli takie, które ciągle narzekają i marudzą.

Jeśli chodzi o relacje z płcią przeciwną, to Krystyna rzadko pierwsza podejmuje inicjatywę. Jest zachowawcza i nieśmiała, więc mężczyzna, który stara się o jej względy musi mocno się postarać i nie zrażać niepowodzeniami. Gdy bowiem uda się zdobyć jej serce, wychodzi na jaw jej niezaspokojony apetyt seksualny…

Wiele imienników wskazuje, że Krystyna chwali sobie męskie towarzystwo, nawet bardziej niż kobiet… Warto też wiedzieć, że dziewczyna o tym imieniu lubi sterować mężczyznami.
Jej zaletą jest to, że stara się podejmować wszystkie decyzje na spokojnie, bez niepotrzebnej presji. Niekiedy jednak zdarza się, że zbyt długo analizuje wszystkie „za” i „przeciw”, przez co ucieka jej wiele szans.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.