Imieniny Lena

Lena ♀ obchodzi jutro swoje imieniny.
Imieniny Leny najczęściej obchodzone są 21 lutego, 22 lipca, 10 listopada. Lena może również obchodzić imieniny: 21 maja, 18 sierpnia, 26 września, 28 września.
Pochodzenie

Imię Lena powstało jako skrócenie od imienia Helena lub Magdalena. W Polsce forma ta notowana jest od 1418 roku, właśnie jako pochodna imienia Helena. W naszym kraju można się spotkać również ze zdrabnianiem w ten sposób imion Milena, Marlena, Eleonora i Leonia.

Imię Lena należy w ostatnich latach do grona najpopularniejszych – od 2011 roku zawsze było w ścisłej trójce, a w latach 2013 i 2014 było najpopularniejsze ze wszystkich imion męskich i żeńskich nadawanych dzieciom.

Cechy

Lenka należy do ciekawskich i gadatliwych osób, dzięki czemu szybko zdobywa wiedzę, jak i nowych przyjaciół. Już od najmłodszych lat rysuje, śpiewa, recytuje wiersze czy tańczy. Ma duże poczucie estetyki i piękna, zdolności artystyczne to jeden z jej największych atutów. Według imienników Lena jest dziewczyną żyjącą we własnym świecie, w lekkim oderwaniu od rzeczywistości i wpływ na to z pewnością ma właśnie zamiłowanie do pięknych dzieł literackich, obrazów czy piosenek. Jeśli tylko swój talent podeprze pracą, może swoją pasję przekształcić w zawód, np. aktorki, piosenkarki czy grafika.

Lena jest kobietą pobudliwą, wybuchową, istnym wulkanem energii. Lenka podświadomie lubi być w centrum uwagi i rządzić innymi. Chętnie przejmuje inicjatywę i w wielu sytuacjach mianuje się nieformalnie szefową, wydając innym polecenia czy wskazówki. Sprzeciwiając się jej w najszybszy sposób doprowadzimy do drobnej sprzeczki. Działa pod wpływem emocji, przez co czasem brakuje jej spójności i dokładnego przemyślenia wielu spraw.

Ważną cechą, która wyróżnia kobietę o imieniu Lena jest wrodzony optymizm. Wieczny uśmiech i przekonanie, że ze wszystkim sobie poradzi – zaraża tym nawet innych ludzi. W związku z tym jest duszą towarzystwa, osobą, która jest pierwsza na liście gości na każdej imprezie.

To co jedni uznają za zaletę, inni określą jako wadę – szczerość aż do bólu. Lena nie ma oporów, by powiedzieć komuś prawdę, nawet jeśli jest ona niewygodna czy wręcz zawstydzającą. Dlatego jeśli szczerze pytamy ją o radę, musimy być przygotowani na to, że dowiemy się o sobie czegoś niemiłego, aczkolwiek będziemy mogli wyciągnąć z tego cenne wskazówki. Niektóre osoby potraktują to jako bezczelność, dlatego Lenka czasami wzbudza spore kontrowersje.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.