Imieniny Maja

Do najbliższych imienin Mai ♀ zostało 46 dni co stanowi 1 miesiąc i 18 dni.
Imieniny Mai najczęściej obchodzone są 12 września ale Maja może obchodzić imieniny również: 9 kwietnia, 1 maja.
Pochodzenie

Maja to imię o niejasnej etymologii. Uznaje się, że pierwotnie było zdrobnieniem imienia Maria i utworzono je za pomocą przyrostka „j” od skróconej formy podstawowej. W języku hiszpańskim Maja również oznacza zdrobnienie od imienia Maria, a zostało spopularyzowane dzięki obrazom Francisco Goi „Maga naga” i „Maja ubrana”.

W mitologii greckiej imię wywodzi się od plejady Maji, matki Hermesa. W mitologii rzymskiej jej odpowiednikiem jest bogini przyrody Maia lub Maiesta czyli „dostojna, czcigodna”. Od imienia matki Merkurego nazwano miesiąc maj.

Imię w naszym kraju popularność zdobyło dopiero po II wojnie światowej, ale w ostatnich czasach jest bardzo popularne. W 2009 roku było drugim najchętniej wybieranym imieniem żeńskim, a w 2014 roku czwartym.

Cieszy się popularnością zarówno w Europie, Ameryce Północnej, jak i w krajach arabskich.

Cechy

Jest bardzo spontaniczna i uwielbia stawiać przed sobą ambitne cele. Z uporem dąży do ich realizacji, nie zraża się po niepowodzeniach. Jej zawziętość potrafi zmobilizować do działania innych. Uchodzi za perfekcjonistkę i dokładną osobę, dzięki czemu nie ma problemów z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Minusem jest jednak to, że często „marnuje się” na zajmowanym stanowisku – gdyby odważniej poszukała pracy, mogłaby zarabiać znacznie więcej ze swoim potencjałem…

Znajomi pewnie to potwierdzą – Majka ma w sobie coś z filozofa. Z jednej strony potrafi na różne sposoby analizować konkretne sytuacje i zdystansować się do problemu, a z drugiej jej niektóre teorie bywają niezrozumiałe dla otoczenia. Jest też marzycielką i romantyczką. Majka zdaje sobie sprawę z tego, że jest dość zakręcona i potrafi z siebie żartować. To jeden z powodów, dla których jest lubiana przez innych – przebywając z Majką nie sposób się nudzić, a tematy do rozmowy nigdy się nie kończą. Majka najbardziej lubi zresztą przebywać w gronie przyjaciół, jednak niczym prawdziwy filozof, lubi czasem pomedytować w samotności.

Maja należy do wrażliwych osób, szczególnie na sztukę. Tutaj ujawnia się jej filozoficzna natura, bowiem oprócz muzyki tanecznej, lubi posłuchać ambitniejszych piosenek, gdzie równie ważny co melodia jest tekst i tzw. „przekaz”. Podobnie jest z książkami czy filmem. Chętnie obejrzy komedię romantyczną, ale nie pogardzi też kinem niezależnym.

Wiele imienników sugeruje, że Majka bywa kapryśna i wybredna, zależnie od nastroju. Z pewnością jej to się zdarza, ale łatwo do tego przywyknąć. O jej „humorkach” mogą przekonać się zwłaszcza mężczyźni, których Maja lubi kokietować. Często przez to tracą dla niej głowę. Wydaje się, że Maja jest dość skryta w kontaktach z mężczyznami, ale wcale nie oznacza to, że pozwala się zdominować w związku.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.