Imieniny Miłosz

Do najbliższych imienin Miłosza ♂ zostały 52 dni co stanowi 1 miesiąc i 21 dni.
Imieniny Miłosza najczęściej obchodzone są 25 stycznia.
Pochodzenie

Pierwotnie było to zdrobnienie imion dwuczłonowych z elementem „Miło-” na pierwszym miejscu, jak na przykład Milan, Miłobor, Miłogost, Miłobrat, Miłorad, Miłowuj, Miłosław. Przyjmuje się, że imię oznacza osobę uprzejmą, miłą. W obecnej formie pojawia się już w Bulli gnieździeńskiej z 1136 roku.

Cechy

Każda decyzja czy nawet wypowiedziane przez niego zdanie wydaje się być poddane wcześniej dłuższej analizie. Wskazuje to jednak na to, że jest rozsądny oraz że nie rzuca słów na wiatr. Dzięki temu wiemy, że dotrzyma każdej obietnicy. Choć to wrażliwy i skryty mężczyzna, jest też słowny wobec wrogów, stąd lepiej z nim nie zadzierać.

Miłosz jest człowiekiem pogodzonym ze światem i otoczeniem, w którym funkcjonuje. Nie kręci go rywalizacja, wzbudzanie podziwu i zazdrości wśród innych. Zna swoją wartość i raczej nie ma szans, by ktoś osłabił jego morale. Nawet jeśli wybitnie mu nie idzie, nie załamuje się, tylko czeka na poprawę sytuacji. Dobrze wie bowiem, że jeśli chce oglądać tęczę, mu­si dziel­nie znieść deszcz.

Ma dużą wyobraźnię, dzięki której kreuje swój własny świat. Jego zainteresowania to: podróże, żeglarstwo, wędrówki górskie, literatura, muzyka, komputery. Posiada zdolności literackie, rysownicze, potrafi jak nikt inny oddać swoje emocje w muzyce czy wierszach. Kiedy inni zachwycają się prostymi rozwiązaniami, piosenkami na jedną nutę, on szuka bardziej głębokich i poruszających treści.

Według imienników chłopak o tym imieniu czuje się trochę osamotniony w tym swoim świecie. Czasami trudno to zrozumieć, bowiem zawsze ma wokół siebie wielu znajomych – ludzie doceniają go za wrażliwość, tolerancję, inteligentne poczucie humoru, trafne, aczkolwiek cięte riposty. Ze współczuciem reaguje na ludzkie krzywdy i niedole, stąd łatwo wykorzystać jego szlachetne serce grając na uczuciach i wzbudzając poczucie winy. Wiele osób właśnie do niego zwraca się ze swoimi problemami. Niestety Miłoszowi brakuje niekiedy asertywności, więc zamiast dbać o własne sprawy, walczy o cudze potrzeby. Trzeba jednak przyznać, że skutecznie – potrafi bez wahania stanąć w obronie słabszych, nawet jeśli może przynieść to poważne konsekwencje. W jego przypadku to jednak instynkt, nad którym ciężko mu zapanować.

Jest romantykiem, który szczerze wierzy w prawdziwą miłość, uczucie na śmierć i życie. Nie przeszkadza mu to jednak korzystać z uciech życia i flirtować z kobietami czy uprawiać seks bez zobowiązań. Do czasu oczywiście jak pozna „tę jedyną”. Szuka dziewczyny, która będzie nie tylko żoną, ale i przyjacielem. Oczekuje zrozumienia, wyrozumiałości, bowiem nic go tak nie wyprowadza z równowagi jak kontrolowanie czy manipulowanie.

Rodzina jest dla niego najważniejsza, daje mu bowiem poczucie bezpieczeństwa i sensu istnienia. Bliskim stara się zapewnić jak najlepsze warunki do życia, nawet kosztem własnych wyrzeczeń. Jest ojcem, który uczy dzieci przede wszystkim tolerancji, szczerości. Dba, by rozwijały się na wielu płaszczyznach, np. poprzez muzykę, malowanie, książki, jak i sport.

Opisując go jednym zdaniem można stwierdzić, że jest wrażliwym indywidualistą, ale takim, który da się lubić.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.