Imieniny Oliwia

Do najbliższych imienin Oliwii ♀ zostało 11 dni.
Imieniny Oliwii najczęściej obchodzone są 5 marca ale Oliwia może obchodzić imieniny również: 15 czerwca.
Pochodzenie

Imię znane już od czasów starożytności, wywodzi się od łacińskiego słowa „oliva” - drzewo oliwne, owoc oliwki, oliwka.

Niektóre źródła wskazują, że imię wymyślił William Szekspir na potrzeby komedii "Wieczór Trzech Króli, lub co chcecie", ale pojawiło się ono w Anglii na długo przed urodzinami tego wybitnego pisarza.

W Polsce imię cieszy się coraz większą popularnością. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dziewczynkom w naszym kraju, Oliwia w 2012 roku zajmowała 7 miejsce. W roku 2014 również była wysoko, na 12 pozycji (nadano je 4807 razy).

Patron

św. Oliwia z Brescii
Została aresztowana i postawiona przed sądem za czasów cesarza Hadriana (117-138), kiedy prześladowano chrześcijan. Sędzia prefekt miasta Aureliusz domagał się od niej złożenia ofiary bogom, ale męczennica odpowiedziała, że uwielbia tylko jedynego Boga, Stworzyciela nieba i ziemi. Została przez to poddana torturom i skazana na śmierć. Ludzie wznoszą modlitwy do św. Oliwii z Brescii o zachowanie zdrowia, chorzy o ulgę w cierpieniu. Jest tez uznawana za patronkę szczęśliwej podróży.

Cechy

Kobieta, która nosi imię Oliwia według wielu źródeł jest osobą spokojną, życzliwą i pogodną. Dzięki takiemu usposobieniu może odnosić sukcesy zarówno w życiu zawodowym jaki prywatnym. Łatwo nawiązuje kontakty i wzbudza sympatię innych, także ze względu na swoją dobrotliwość. Niestety, zdarza się, że Oliwia jest czasem zbyt łatwowierna i w „nagrodę” za bezinteresowną pomoc zostaje wykorzystana. Brak asertywności to mankament, nad którym musi trochę popracować, inaczej jeszcze nie raz zawiedzie się na drugim człowieku,.

Oliwia jest typem człowieka, który dąży do zgody i kompromisu, nawet z najbardziej skomplikowanej sytuacji stara się znaleźć rozwiązanie, z którego wszyscy będą zadowoleni. Trudno podejmować jej trudne, szczególnie krzywdzące kogoś decyzje.

Choć cierpliwość i wyrozumiałość jest jej mocną stroną, to istnieje pewna granica, której lepiej nie przekraczać w stosunku do Oliwi. Rzadko zdarza się, że puszczają jej nerwy, ale wtedy naprawdę potrafi przekląć i zwyzywać winowajcę od najgorszych.

Spokojne oblicze Oliwi dobrze działa na jej bliskich – mąż czy dzieci mogą na nią liczyć w każdej sytuacji. Jest raczej domatorem niż stałym bywalcem dyskotek, ale nie znaczy to że nie lubi spotkań towarzyskich. Po prostu woli zapraszać znajomych do własnego domu, stad też jest w nim zawsze głośno i wesoło. W jej mieszkaniu równie mile widziana jest rodzina, jak i przyjaciele czy sąsiedzi.

Jako przyjaciółka, Oliwia sprawdza się doskonale. Jest lojalna, potrafi słuchać, dobrze doradzić i zawsze zachowa dla siebie powierzoną tajemnicę. Mimo, że sama jest bardzo honorowa i nigdy nie łamie swoich zasad, to nie moralizuje innych i przyjacielowi potrafi wiele w tej kwestii wybaczyć. Na pewno jednak nie wybaczy zdrady...

Jej opanowanie, odporność na stres i profesjonalizm umożliwiają jej pracę w każdym niemal zawodzie. Dość szybko wyzbywa się marzeń o karierze modelki, aktorki czy piosenkarki i skupia się na takich profesjach, gdzie może zarobić godne pieniądze.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.