Imieniny Oskar

Do najbliższych imienin Oskara ♂ zostało 61 dni co stanowi 1 miesiąc i 30 dni.
Imieniny Oskara najczęściej obchodzone są 3 lutego.
Pochodzenie

To męskie imię pochodzenia germańskiego powstało na gruncie języka staro-wysoko-niemieckiego. W tym języku funkcjonowało imię Ansger, który pochodzi od „ans” (bóg) i „ger” (oszczep, włócznia). Jest to nawiązanie do Azów, dobroczynnych Bogów w mitologii germańskiej. Współczesną formę Oskar można więc przetłumaczyć jako „posiadający włócznię Ansa” lub bardziej uniwersalnie „władający bronią Bogów”. Forma Oskar powstała następująco (według „Słownika Imion” Jana Grzenia): „Ans” w języku staroangielskim i skandynawskich zmieniło się w „As”, a następnie w „Os”, z kolei „ger” rozwinęło się w językach skandynawskich w „kar”. Do Polski przywędrowało właśnie z języków skandynawskich. W staropolskich dokumentach po raz pierwszy zanotowano je w XV wieku jako Osiger, Osigar i Oskar.


Imię szerzej znane w Europie jest dopiero od XVIII wieku, dzięki Jamesowi Macpherson'owi którego „Pieśni Osjana” zyskały wielką popularność. Imię Oskar nosił syn tytułowego bohatera. Najsłynniejszym obecnie Oskarem jest najprawdopodobniej nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Cechy

Zanim Oskar podejmie jakieś działanie, musi dobrze wszystko przeanalizować. Nie lubi postępować zbyt pochopnie, choć jeśli mu się to zdarzy wcale nie wychodzi na tym źle. Z natury jednak unika ryzyka. Jemu na pewno nie grozi uzależnienie od hazardu i strata całego majątku. Jedyne gry losowe na jakie sobie pozwala to totolotek. Jest raczej domatorem, nie przepada za większymi zmianami. Jeśli już dokonuje takowych, oczywiście muszą one być przemyślane i nieść za sobą widozne korzyści - lepszą pracę, czy warunki mieszkaniowe.

Oskar tak jak rozsądnie postępuje w życiowych kwestiach, tak samo wypowiada się publicznie. Zawsze woli wygłosić rozsądną opinię niż palnąć głupstwo – stąd gdy zabierze już głos, zazwyczaj ma to sens.

Według imienników Oskar ma zdolności do handlu i co ciekawe, nie zawsze chce mu się pracować. Lubi za to pokombinować, tak by jak najmniejszym nakładem sił osiągnąć cel i profity. Ma jednak prawy charakter, postępuje sprawiedliwie, więc nigdy nie będzie to oszustwo czy kłamstwo. Jeśli już to coś w rodzaju „luki prawnej”.

Lubi czytać książki, słuchać muzyki i oczywiście oglądać filmy. Nie może być inaczej, skoro słynna statuetka przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej nosi nazwę Oskar.

Jak podają źródła opisujące imię Oskar, chłopak ten nosi się głównie w czarnych ubraniach. Nie znaczy to jednak, że jest ponury i smutny, wręcz przeciwnie, to pogodny człowiek– jeśli ma gorszy dzień, to znaczy że naprawdę ma ku temu dobry powód, a nie dlatego, że wstał z łóżka lewą nogą. Jego bliscy z pewnością mogą potwierdzić też, że nie przynosi do domu kłopotów zawodowych. Ma subtelną osobowość, nie znosi narzucać się innym, żalić na swój los czy problemy. Nie mówiąc już o proszenie się o cokolwiek.

Jak każdy, Oskar ma kilka wad – przede wszystkim dużo rzeczy odkłada na później. Na pewno nie jest zwolennikiem powiedzenia, „co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj”. U niego jest to raczej pojutrze, ewentualnie po świętach. Inny problem to zbyt łatwe denerwowanie się na rzeczy martwe. Zaciął się komputer? Przekleństwa i krzyk, samochód nie chce odpalić – to samo. Tu pojawia się kolejna wada, mianowicie nadużywanie słów uchodzących za niecenzuralne. Najgorsze że zdarza mu się to w towarzystwie. Pewnie może sobie zarzucić też to, że zbytnio przejmuje się zdaniem innych, i to nie tylko bliskich osób jak rodzina, kobieta, ale i kolegów z pracy. Niekiedy też bywa dość sceptyczny, co przynosi mu konflikty i nieprzyjaciół.

Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe, to Oskar nie jest typem mężczyzny uganiającym się bez opamiętania za kobietami. Zdecydowanie stawia na jakość, a nie ilość, więc cierpliwe czeka na tą jedyną. Zanim zwiąże się jednak na poważnie i rozpocznie starania o potomstwo, musi mieć uporządkowaną sytuację materialną, stabilne podstawy do stworzenia związku. Wobec partnerki jest ufny, lojalny, ale i wymagający – oczekuje bezwarunkowej miłości, zaufania.

Jaki jest w stosunku do dzieci? Jego rozsądne i odpowiedzialne podejście do życia widać także w sferze wychowawczo- opiekuńczej. Pochodzi do tego bardzo poważnie, a dzieciaki mogą być wiec pewne, że tatuś założy im polisy na przyszłość, zadba by uczęszczały do dobrej szkoły, uczyły się języków, uprawiały sport. Gdy dorosną mają mu przynajmniej za co dziękować.

Oskar jest więc ciekawym osobnikiem, który lubi mieć nad wszystkim kontrolę. Uchodzi więc za twardego i niezależnego mężczyznę, który potrafi sam poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Czasami tylko niepotrzebnie wszystko tak dokładnie analizuje.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.