Imieniny Tymoteusz

Do najbliższych imienin Tymoteusza ♂ zostało 8 dni.
Imieniny Tymoteusza najczęściej obchodzone są 21 maja oraz 24 stycznia. Tymoteusz może również obchodzić imieniny: 28 lutego, 6 kwietnia, 3 maja, 10 czerwca, 22 sierpnia, 19 grudnia, 26 stycznia.
Pochodzenie

To imię wywodzi się z języka greckiego, Jego pierwotne znaczenie to „cześć Bogu” wynikające z połączenia wyrazów „time” (cześć) i „theos” (Bóg). Na ziemiach polskich tego imienia używano już najprawdopodobniej w XI wieku, na co wskazują źródła z lat 1455- 80. Jak podaje „Słownik imion” Jana Grzenia imię Tymoteusz nosił biskup poznański, który z pochodzenia był Włochem. Później pojawiły się też pochodne formy takie jak Tymka, Tymek, Tyme, Tyma, Tymon.

Cechy

Tymoteusz to imię dla człowieka z dużym potencjałem, kreatywnego. Tymo potrafi dostosować się do różnych sytuacji. Ma zdolności aktorskie, co dowodzi liczba znanych aktorów o tym imieniu – jak choćby Tim Robbins, Tim Roth, Timothy Dalton czy reżyser Tim Burton. Może to po nich przejął charyzmę? Trzeba przyznać, że wzbudza ciekawość w towarzystwie, a kobiety szybko ulegają jego urokowi. To na pewno również kwestia dużego poczucia humoru oraz swobody i luzu, z jakim podchodzi do życia. Ten człowiek nigdy się nie martwi, z uśmiechem na twarzy przyjmuje nawet najtrudniejszy problem. W jego towarzystwie każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. Także dlatego, że jest naprawdę miły. Traktuje wszystkich z życzliwością, wie jak zachować się taktownie i dyplomatycznie. Ze swoim podejściem mógłby zostać niezłym politykiem, na pewno ludzie by na niego głosowali. Jest po za tym uczciwy, chyba nawet aż za bardzo jak na politykę.

Nie jest agresywny, jeśli go wyprowadziliśmy z równowagi i podniósł głos, to znak, że naprawdę coś przeskrobaliśmy. Tymoteusz to bardzo wyrozumiały człowiek, co czasami działa na jego niekorzyść. Po prostu bywa wobec niektórych osób zbyt pobłażliwy, daje się wykorzystywać. Zwłaszcza że trudno odmówić mu komukolwiek pomocy.

W imiennikach można przeczytać ciekawą informację o Tymoteuszu, a mianowicie że to chłopak o wilczym apetycie. Potrafi zjeść za trzech, a co najlepsze, zazwyczaj wcale po nim tego nie widać. Może to kwestia dużej aktywności fizycznej? Tymoteusz nie jest typem kanapowca, który większość czasu spędza przed telewizorem albo komputerem. Lubi wysiłek fizyczny, pójść na siłownie, pograć z chłopakami w piłkę. Sport to jedna z jego pasji.

Wilczy apetyt u Tymka widać także w innych sferach. Celuje wysoko, ambitnie, nie zadowala się przeciętnością. Dąży do tego, by mieć szybki samochód, najpiękniejszą kobietę i wspaniale urządzone mieszkanie. Jeśli tylko się postara, wszystko to stoi przed nim otworem, ponieważ jest to inteligentny człowiek, który nie boi się wyzwań.

Tymoteusz jest chłopakiem, który lubi imprezować, spotykać się ze znajomymi. Nic jednak nie jest dla niego przyjemniejsze niż spędzanie czasu z rodziną. Gdy pozna kobietę, z którą chce spędzić resztę życia, świata poza nią nie widzi. Szybko chce mieć potomstwo. Już jako ojciec uwielbia spacery z dziećmi, gra z synem w piłkę czy na konsoli do samego wieczora. Ma z dzieciakami świetny kontakt. Zresztą nie tylko z nimi – każdemu pokojowo nastawionemu człowiekowi okazuje szacunek i sympatię. Sam więc szybko ją zdobywa.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.