Imieniny Aniela

Do najbliższych imienin Anieli ♀ zostało 31 dni co stanowi 1 miesiąc.
Imieniny Anieli najczęściej obchodzone są 4 stycznia, 29 stycznia, 28 marca, 1 maja, 31 maja. Aniela może również obchodzić imieniny: 30 marca, 10 lipca, 9 września, 18 listopada.
Pochodzenie

Imię to pojawiło się w XVIII wieku jako spolszczona forma włoskiego, znanego już w łacinie imienia Angela. Można je przetłumaczyć jako „posłanniczka” (wyrazy aggelos i angelus znaczą posłaniec). Upowszechniło się jako nawiązanie do Anioła Stróża lub aniołów.

Spopularyzowały je urszulanki w XIX wieku, gdyż założycielką ich zakonu była św. Aniela Merici. Od lat 60. XX wieku imię to jest mniej popularne, ale pojawiły się jego nowsze odmiany zapożyczone z języków europejskich (niemiecki, francuski ,angielski) takiej jak Angelika, Angela, Angelina.

Cechy

Sentymentalna, wrażliwa, dobroduszna, marzycielka – te cechy najlepiej opisują dziewczynę o anielskim imieniu.

Aniela należy do bardzo sentymentalnych dziewczyn. Wspomnienia mają dla niej dużą wartość, niemal wszystkich kolegów i koleżanki z dzieciństwa wspomina z łezką w oku. Bardzo przywiązuje się do ludzi. Często wraca do miłych chwil, zwłaszcza jeśli teraźniejsze problemy ją przytłaczają. Ta cecha ma też drugą stronę, bowiem niełatwo pozbyć się jej wszelkich pamiątek z przeszłości, starych czasopism czy znoszonych ubrań. Wystarczy że z jakąś sukienką wiążą się przyjemne wspomnienia i Aniela od razu ma opory by ją wyrzucić.

Anielka bardzo lubi sztukę, bowiem ten świat jest idealnie skrojony pod jej charakter. Książki, muzyka, film to jej azyl. Jest marzycielką i romantyczką, często buja w obłokach. Trochę nie pasuje do współczesnego świata, gdzie większość znajomych nastawionych jest na robienie kariery, zarabianie pieniędzy. Często oddaje się refleksjom. W tym przypadku czasami mogłaby jednak „wyluzować” bowiem przejmuje się sprawami na które nie ma najmniejszego wpływu. Jedyne co z tego ma, to kolejny powód do zmartwień. Wiele rzeczy przeżywa mocniej niż inni, choćby negatywne opinie na swój temat. Sama należy do wyrozumiałych osób i zawsze się pilnuje, by nikogo nie urazić. Dlatego trudno jej zaakceptować zakompleksionych ludzi, którzy karmią się złośliwościami, zazdrością.

Łatwo wzbudzić jej współczucie, zwłaszcza że jest uczynna, chętna do pomocy, miła. Kieruje się sercem, a nie rozumem – dla niej duże znaczenie mają wzniosłe ideały. Jest bardzo uczciwą osobą, do głowy jej nie przyjdzie pojechać autobusem na gapę czy nie oddać znalezionego portfela. Nawet podczas egzaminów ma duże opory by ściągać, dlatego zazwyczaj jest do nich dobrze przygotowana.

Jako że lubi pomagać ludziom, to podoba się jej zawód psychologa, pielęgniarki, lekarki, pracownika socjalnego. Imienniki wskazują również na aktorstwo i dziennikarstwo. Na pewno odpada praca w korporacji, nawet mimo możliwości wysokich zarobków. Dla Anieli pieniądze nie są najważniejsze, liczy się pozytywna energia, pasja.

Aniela należy do tych kobiet, które nie potrzebują drogich ubrań i pół kilograma „tapety” by wyglądać atrakcyjnie. Ta dziewczyna ma zaskakująco dobry gust i nawet za kilka groszy stworzy sobie ciekawą „stylówę”. Woli naturalność niż sztuczne piękno, jest przeciwniczką wszelkich operacji plastycznych i innych tego typu zabiegów, zwłaszcza jeśli są robione bezpodstawnie.

Najważniejsza dla niej jest miłość. Jej ideał to chłopak o dobrym sercu, uczciwy, który ma swoje zdanie, idzie za głosem serca a nie tłumu. Potrzebuje faceta, który będzie dla niej oparciem, uzupełnieniem. Zdecydowanie woli spokojnego intelektualistę niż choleryka, który przy byle okazji się awanturuje. Jako opiekuńcza kobieta, pełna miłości jest świetną matką. Dla swoich dzieciaków zrobi wszystko. Traktuje je na zasadzie partnerstwa, bardziej jako koleżanka niż surowy rodzic.

To czego brakuje Anieli, to przede wszystkim konsekwencja w działaniu. Często zmienia plany, podejmowane decyzje, nie może się zdecydować. Długo szuka w życiu swojej drogi, kiedy jednak zapanuje nad chaosem, wszystko się jej układa. Czasami jest dla niektórych osób po prostu zbyt miła, zwłaszcza dla tych, którzy na to nie zasługują. Nie bez powodu jednak posiada „anielskie” imię.

Aniela to miła, wrażliwa, subtelna dziewczyna. Marzycielka o gołębim sercu, które jednak łatwo zranić. Wypada więc jej życzyć, by uodporniła się na wszelkie zło tego świata, bo i tak wszystkiego nie naprawi.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.