MENU

Kalendarz świąt

Kalendarz świąt nietypowych

 • Sierpień 2021

 • Światowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów

  Święto upamiętnia jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Romów, jakim było zlikwidowanie w KL Auschwitz II-Birkenau w 1944 roku cygańskiego obozu rodzinnego tzw. Zigeunerlager. W nocy z 2 na 3 sierpnia Niemcy zabili w komorach gazowych 2897 romskich dzieci, kobiet i mężczyzn.

  Dzień Kolorowanek

  Nie ma lepszego zajęcia rozwijającego kreatywność i zdolności artystyczne dzieci niż kolorowanki. Dlatego Dzień Kolorowanek świętowany jest w żłobkach, przedszkolach i szkołach, a najmłodsi są szczęśliwi, że mogą użyć swoich talentów twórczych.

 • Dzień Arbuza

  Dzień Arbuza to czas, kiedy warto podkreślić jaki pozytywny wpływ ma konsumowanie tego owocu na organizm. Arbuz jest bogaty w witaminy, a do tego niemal w ogóle nie zawiera kalorii, bo w większości składa się z wody. Schłodzony może być zdrowym zamiennikiem lodów.

 • Międzynarodowy Dzień Pantery Mglistej

  Międzynarodowy Dzień Pantery Mglistej to ważna data w kalendarzu dla tych, którym los zagrożonych wyginięciem zwierząt nie jest obcy. Ten dzień jest okazją do uświadomienia ludziom, że bez ochrony pantera mglista zniknie z powierzchni ziemi tak jak stało się to już w przypadku niektórych gatunków.

 • Dzień Ostrygi

  Dla wszystkich miłośników spożywania egzotycznych pokarmów Dzień Ostrygi to obowiązkowe święto. Warto wtedy wybrać się do dobrej restauracji serwującej małże i skosztować wyjątkowych potraw z ostrygami w roli głównej.

 • Dzień Świeżego Oddechu

  Dzień Świeżego Oddechu ma na celu promocję higieny jamy ustnej. Niestety w XXI wieku, kiedy zestaw pasy ze szczoteczką kosztuje nie więcej niż kilka złotych nadal są osoby, które zaniedbują mycie zębów. Dlatego akcje zwracające uwagę na ten problem są istotne.

  Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara

  Choć piwo z pewnością nie potrzebuje swojego dnia, by wielbiły je miliony, dwóch Amerykanów z San Francisco, Jesse Avshalomov i Evan Hamilton, uznało w 2007 roku, że ten złocisty trunek ... »

 • Dzień Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi

  Ludzie w podeszłym wieku potrzebują opieki, ale nierzadko bliscy nie są w stanie sami zapewnić im należytej pieczy. Dzień Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi podkreśla rolę opiekunów, którzy wykazują się dużą empatią i cierpliwością w stosunku do podopiecznych. Zasługują na szacunek i warto w tym dniu podziękować im za ciężką pracę.

  Międzynarodowy Dzień Alopecji

  Ludzie często nie wiedzą czym jest łysienie plackowate. Międzynarodowy Dzień Alopecji to okazja do wytłumaczenia społeczeństwu na czym polega ta jednostka chorobowa. Im więcej osób będzie świadomych tym większa szansa na to, że chorzy nie będą stronić od życia towarzyskiego w obawie przed wyśmianiem.

  Międzynarodowy Dzień Cabrio

  To święto miłośników samochodów typu cabrio. Fani "bezdaszników" spotykają się corocznie i wspólnie świętują w pierwszą sobotę sierpnia.

  Światowy Dzień Musztardy

  Dzisiejsze święto, jako że wypada w środku wakacji, warto spędzić na grillu. Oczywiście w towarzystwie musztardy, która z kiełbasą tworzy bardzo zgraną parę.

 • Wielki Dzień Pszczół

  Wielki Dzień Pszczół jest świętem, które obchodzimy od 2013 roku. Jego celem jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. To byłaby tragedia także dla ludzi, bowiem zgodnie ze słowami Einsteina, kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko cztery lata życia.

  Międzynarodowy Dzień Kota

  Koty już od starożytności towarzyszyły ludziom i budziły w nich fascynacje swoją tajemniczą naturą. Międzynarodowy Dzień Kota jest wspaniałą okazją do zrobienia mruczkowi prezentu w postaci smacznej przekąski. Wiele schronisk wykorzystuje tą okazję, aby zwrócić uwagę ludzi na problem bezdomności kotów i zachęcić do ich adopcji.

  Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu

  Osiągnięcie spełnienia przez kobietę podczas stosunku jest tak samo ważne jak zadowolenie z seksu u mężczyzny. Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu podkreśla, że potrzeby pań w sferze erotycznej są ważne. Obchody tego dnia mają sprawić, że temat kobiecego orgazmu przestanie być tematem tabu.

 • Międzynarodowy Dzień Ludności Tubylczej na Świecie

  Ideą Międzynarodowego Dnia Ludności Tubylczej na Świecie jest zwrócenie uwagi na bogatą różnorodność kultur tubylczych. Z jednej strony to ludzie, którzy oparli się pokusom cywilizowanego świata, z drugiej muszący borykać się z wieloma problemami.

  Dzień Miłośników Książek

  Prawdą jest, że osoby, które czytają książki żyją więcej niż jeden raz. Dzień Miłośników Książek to inicjatywa mająca na celu popularyzację czytelnictwa. Warto zachęcać do przenoszenia się w inne światy dzięki słowu pisanemu.

 • Dzień Konserwatora Zabytków

  Zabytki mają to do siebie, że są dość wiekowe. Trzeba obchodzić się więc z nimi bardzo ostrożnie, a dbanie o nie to wyższa szkoła jazdy. Zawód konserwatora zabytków wymaga choćby dużej wiedzy i odpowiedzialności.

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały sierpień Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały rok
© Copyright 2011-2021 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.