Kalendarz świąt nietypowych

 • Maj 2020

 • Dzień Bez Stanika

  To święto, obchodzone na zachodzie również 9 lipca, traktować trzeba dosyć luźno (dosłownie!). Trudno oprzeć się wrażeniu, że za pomysłem stoją mężczyźni, którzy zrobią wszystko, ... »

  Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

  Chwała wszystkim ludziom, którzy starają się stworzyć odrzuconym i osieroconym dzieciom dom z prawdziwego zdarzenia. Nie tylko w Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

  Światowy dzień soku

  Dzisiejszy dzień warto uczcić szklanką soku. Po pierwsze – są po prostu pyszne, pod drugie – soki owocowe i warzywne zawierają wiele witamin i składników mineralnych.

  Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego

  30 maja to dzień, w którym obchodzone jest Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego. Ta przewlekła i niestety nieuleczalna choroba polega na nieprawidłowym przekazywaniu impulsów nerwowych.

 • Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego

  Dzięki pracownikom przemysłu spożywczego możemy zajadać się najróżniejszymi produktami - nabiałem, pieczywem, mięsem, rybami czy słodyczami. W dniu ich święta warto życzyć im wszystkiego najlepszego!

  Dzień Bociana Białego

  Bocian to ikona naszej kultury i tradycji. Od setek lat przynosi dzieci oraz zwiastuje wiosnę. Święto ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura" w 2003 roku ma na celu nie tylko docenienie tych ptaków, ale i podnoszenie świadomości odnośnie zagrożenia i potrzeby ochrony bocianów.

  Światowy Dzień bez Tytoniu

  Papierosy szkodzą naszemu organizmowi, a poza tym strasznie cuchną. Może więc w Światowy Dzień bez Tytoniu warto na poważnie skończyć z tym nałogiem?

  Światowy Dzień Bez Majtek

  To jedno z tych nietypowych świąt, które należy traktować z przymrużeniem oka. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu taki pomysł wywołał by trzęsienie ziemi, dzisiaj co najwyżej uśmiech. Tak czy inaczej, jest to akcja dla odważnych... »

  Międzynarodowy Dzień Cytrynówki

  Ten alkohol jest bardzo podstępny, bowiem jego pyszny smak sprawia, że bez wahania sięgamy po kolejny kieliszek. To wada czy zaleta?

 • Czerwiec 2020

 • Dzień Mleka

  Święto na celu zwrócenie uwagi na korzyści, jakie dla naszego zdrowia przynosi codzienne spożywanie mleka i nabiału.

  Święto Bułki

  Nie bez powodu mówi się, że coś sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Po prostu temu smakowi nie sposób się oprzeć. Dziś warto wcześnie wstać i kupić na śniadanie świeże, pachnące i pyszne bułki…

  Dzień bez Alkoholu

  Święto ustanowione przez rząd RP w 2006 roku, obchodzone w Polsce w Dzień Dziecka. Zgodnie z zapisem w ustawie, w dzień ten zachęca się do „podjęcia wszelkich działań zmierzających do ... »

  Święto Służby Ruchu Lotniczego

  Celem służby ruchu lotniczego jest zagwarantowanie bezpieczeństwa załogom i pasażerom statków powietrznych podczas lotu i manewrowaniu na lotniskach. Wszystkim pracownikom życzymy spokojnych dyżurów!

 • Dzień bez Krawata

  Modę na przywdziewanie „zwisu męskiego ozdobnego” zapoczątkowali blisko 400 lat temu… chorwaccy najemnicy, którzy w czasie wojny trzydziestoletniej zwrócili na siebie uwagę, ... »

  Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych

  Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #Usta-Pysk. Akcja, której inicjatorką jest Nela Mała Reporterka, ma na celu edukację dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie tego, jak prawidłowo należy udzielać pierwszej pomocy przedweterynaryjnej zwierzętom.

 • Dzień Dobrej Oceny

  Dziś żadnemu nauczycielowi nie wypada postawić złej oceny. ..

  Dzień Savoir-Vivre

  Celem święta jest propagowanie grzecznościowych obyczajów jako elementu kultury społecznej.

  Światowy Dzień Roweru

  Światowy Dzień Roweru został ustanowiony w 2018 roku przez zgromadzenie ONZ. Warto świętować Dzień Roweru bo: - rower jest prostym, niedrogim, niezawodnym, czystym i ekologicznym środkiem ... »

 • Dzień Demokracji

  Święto to upamiętnia pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory parlamentarne, które odbyły się 4 i 18 czerwca 1989 roku. Stosowną uchwalę wprowadził Sejm RP w dniu 24 maja 2013 roku.

  Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

  Geneza tego święta sięga 1982 roku - 19 sierpnia na specjalnej sesji na temat kwestii palestyńskiej, Zgromadzenie Ogólne ONZ postanowiło ustanowić w dniu 4 czerwca doroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dzieci Będących Ofiarami Agresji. Bezpośrednim powodem takiej decyzji była ogromna liczba dzieci z Palestyny i Libanu zamordowanych podczas dokonywanych przez Izrael aktów agresji.

 • Święto Centralnego Węzła Łączności Ministerstwa Obrony Narodowej im. płk. prof. Kazimierza Drewnowskiego

  Dziś święto obchodzi instytucja, której głównym celem jest zapewnienie łączności najważniejszym instytucjom wojskowym w naszym kraju

  Światowy Dzień Środowiska

  Światowy Dzień Środowiska uchwalono na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Jego celem jest utrwalenie świadomości na temat znaczenia głównych haseł tego wydarzenia, głoszących zgodność rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym. Każdy może się dołączyć do świętowania, wystarczy rozejrzeć się na własnym podwórku.

 • Dzień Slayera

  Slayer to ikona muzyki metalowej. Ich święto zostało uchwalone przez fanów o wymownej dacie 6. 06. 2006 o godzinie 6:06:06. W ramach obchodów przewiduje się m. in. puszczanie na cały regulator twórczości Slayera i wiele innych pokręconych akcji.

  Święto Wojsk Chemicznych

  Do głównych zadań wojsk chemicznych należą działania w zakresie broni masowego rażenia, środków chemicznych, zasłon dymnych czy zabiegów sanitarnych. W dniu obchodów święta wojskowych chemików nagradzani są zasłużeni żołnierze.

  Dzień Języka Rosyjskiego

  UNESCO dzień 6 czerwca zarezerwowało dla języka rosyjskiego nie bez powodu. W tym dniu urodził się poeta Aleksandr Puszkin, twórca współczesnego literackiego języka rosyjskiego.

  Dzień Jojo

  Jojo to coś więcej niż zwykła zabawka. Ten ciężarek zawieszony na sznurku pozwala wykonywać zawiłe triki, a zawody w Jojo cieszą się dużą renomą. W Dzień Jojo warto samemu spróbować wykonać jakieś kombinacje, to świetna alternatywa dla komputera!

 • Dzień Seksu

  Dzień Seksu ma zagadkową genezę powstania, ale wpisał się juz na stałe w kalendarz świąt nietypowych.

  Dzień Chemika

  Początek temu wydarzeniu dało Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Celem jest docenienie pracowników zakładów chemicznych i chemików z całej Polski. Z tej okazji organizowane są spotkania, koncerty i festyny.

 • Dzień Informatyka

  Informatyka to jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin, dlatego osoby, które znają komputery jak własną kieszeń mogą spać spokojnie – pracy dla nich nie zabraknie. Dziś jednak sen jest nie wskazany, bowiem informatycy mają swoje święto!

  Światowy Dzień Oceanów

  Ocean to bogaty i piękny świat, dlatego trzeba go chronić. Na pomysł święta wpadli Kanadyjczycy na początku lat 90. Oficjalnie przez ONZ uznane zostało w 2009 roku.

  Dzień Cyrku bez Zwierząt

  Cyrk kojarzy nam się z zabawą, ale zwierzętom, które całe życie spędzają w klatkach i ciężarówkach wcale do śmiechu nie jest. Dzień Cyrku bez Zwierząt jest dobrą okazją, by zaprotestować przeciwko wykorzystywaniu lwów, tygrysów czy fok w przedstawieniach cyrkowych.

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały czerwiec Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały rok
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum

Terminy

Zobacz również


© Copyright 2011-2020 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.