Kalendarz świąt nietypowych

 • Lipiec 2018

 • Światowy Dzień Emoji

  Emoji to rozszerzona forma emotikonów – oprócz tradycyjnych buziek mamy w tym przypadku jeszcze wizerunki najróżniejszych zwierząt, miejsc czy przedmiotów. Data obchodów odnosi się do emotikonu kalendarza w sytemie iOS – widnieje tam właśnie 17 lipca.

  Ogólnopolski Dzień Tabaki

  Indianie zażywali tabakę na długo przed przybyciem Europejczyków na ich ziemię. W Polsce natomiast moda na sproszkowany tytoń zażywany przez nos rozpowszechniła się na początku XVII wieku. Święto 17 lipca obchodzone jest w związku z powstaniem pierwszej fabryki tabaki w naszym kraju.

  Światowy Dzień Międzynarodowej Sprawiedliwości

  Pierwsze obchody World Day of Social Justice odbyły się w 2009 roku. Ideą święta jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego oraz bezrobocia.

 • Dzień Czerwonego Kapturka

  Każdy z nas zna tą historię. Czy jednak na tyle, by dokopać się do najróżniejszych jej wersji, poznać całą symbolikę tej bajki? Dziś warto to zrobić, można się nieźle zdziwić.

 • Dzień Aproksymacji Pi

  Dzień Aproksymacji Pi nie przypadkowo obchodzimy 22 lipca. 22/7 - osoba z zacięciem matematycznym od razu wie, że za pomocą aproksymacji w przybliżeniu w ułamku zwykłym uzyskamy 3.14, a tyle wynosi wartość liczby Pi. To święto można obchodzić zarówno rozwiązując zadania, jak i zjeść pizzę czy placek. Jest to związane z wymową w języku angielskim, gdzie „Pi” i „Pie” (ciasto, placek) brzmi niemal identycznie. Dlatego też w Ameryce bardzo popularne tego dnia są szarlotki i pizze. A w naszym kraju dodatkowo można wypić PIwo:)

  Europejski Dzień wsparcia dla Ofiar Przestępstw z Nienawiści

  To święto, które nie tylko upamiętnia ofiary nienawiści i tragiczne wydarzenia z 22 lipca z różnych lat (likwidacja przez Niemców getta warszawskiego, masakra na wyspie Utøya i zamach bombowy w Oslo), ale ma na celu wyeliminowanie chorych ideologii i rasizmu z codziennego życia.

 • Dzień Włóczykija

  To święto wszystkich, którzy nie lubią zbyt długo przebywać w jednym miejscu, ale za to kochają wędrować, włóczyć się w poszukiwaniu przygód. Jako, że Dzień Włóczykija wypada w środku lata warto wybrać się na długi spacer.

 • Dzień Policjanta

  Obchody Święta Policji upamiętniają powołanie w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. To wydarzenie jest świetną okazją, by w Komendzie Stołecznej Policji nagrodzić najlepszych stróżów prawa.

  Międzynarodowy dzień wirtualnej miłości

  Miłości wirtualnej nie należy mylić z platoniczną, choć można kochać wirtualnie i platonicznie jednocześnie. Jak łatwo się domyślić, to stosunkowo nowe święto, celebrujące uczucia, ... »

  Dzień Pszczółki Mai

  Sympatyczna pszczółka Maja obchodzi dziś swoje święto. Na imprezie nie powinno zabraknąć Gucia i konika polnego Filipa.

 • Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  Dzień Bezpiecznego Kierowcy nieprzypadkowo jest obchodzony 25 lipca, gdyż tego dnia, w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Krzysztofa- patrona kierowców. Święto powstało w 2006 roku, ... »

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały lipiec Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały rok
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2018 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.