Kalendarz świąt nietypowych

 • Czerwiec 2019

 • Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę

  Światowy Dzień Osteoporozy zainicjowany został przez Narodowe Towarzystwo Osteoporozy w Wielkiej Brytanii w 1996 roku, natomiast organizuje go Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy. Kampanie odgrywają dużą rolę we wspieraniu chorych, jak i zapobieganiu osteoporozie.

  Dzień Przytulania

  Dzień Przytulania znany też jako „Free Hugs” to święto, które wymaga jedynie odrobinkę zaangażowania. Przytulanie to świetny sposób, by okazać drugiemu człowiekowi sympatię, miłość albo podarować trochę ciepła. Pamiętajmy o tym nie tylko 24 czerwca.

 • Dzień Stoczniowca

  Praca w stoczni to ciężki kawałek chleba. W Dzień Stoczniowca wypada życzyć wszystkim stoczniowcom z Polski i innych krajów przede wszystkim zdrowia i bezpiecznej, stabilnej pracy.

  Światowy Dzień Smerfa

  Zapewne w dzieciństwie mieliście swoje ulubione postaci z bajek, komiksów, filmów czy książeczek. Jeśli wśród Waszych ulubieńców były też Smerfy, to dziś macie powód do świętowania, ... »

  Dzień Marynarza

  Pierwsze w historii obchody tego święta odbyły się 25 czerwca 2011 roku. Przesłaniem Dnia Marynarza jest uznanie nieocenionego wkładu marynarzy (także rybaków) w światowy handel i gospodarkę kosztem osobistego życia i rodziny.

 • Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków

  Łatwo uzależnić się od narkotyków, podobnie zresztą jak od hazardu, alkoholu albo komputera. Ale w przypadku heroiny, amfetaminy, dopalaczy bardzo szybko można przypłacić to życiem.

  Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Tortur

  Tortury to dla wielu osób najstraszniejszy koszmar – bezsilność jaka im towarzyszy, ból i strach zostawiają trwałe piętno na psychice. Dzisiejsze święto ma na celu wspierać ich w powrocie do normalnego życia.

 • Światowy Dzień Rybołówstwa

  To święto zostało ustanowione, by uświadomić ludziom, że zasoby naszych jezior, rzek i mórz są ograniczone. Dlatego jeśli nadal chcemy łowić ryby, musimy robić to z głową.

  Dzień Walki z Cukrzycą

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Został on ustanowiony w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną. Święto to powstało na cześć odkrywcy insuliny, Federicka Bantinga. Dokładnie 11 lat temu Federacja rozpoczęła kampanię o nazwie „ Zjednoczeni na Rzecz Cukrzycy”.

 • Dzień Ratownika WOPR

  Pełni bardzo ważną funkcję, czuwa nad naszym bezpieczeństwem na plaży, nad jeziorem, nad rzeką czy na basenie. Musi być czujny, uważny, szybki, sprawny, gotowy na każdą okoliczność. ... »

  Święto Wojskowych Oddziałów Gospodarczych

  Wojskowe Oddziały Gospodarcze zapewniają jednostkom wojskowym możliwość oddzielenia funkcji operacyjno - szkoleniowych od finansowo - gospodarczych. Święto ustanowiono w grudniu 2013 roku, jest ono okazją do nagrodzenia najlepszych żołnierzy.

 • Dzień Asteroid

  30 czerwca 1908 roku miała miejsce katastrofa tunguska, czyli największe zderzenie asteroidy z Ziemią w ostatnich stuleciach. Ponad 100 lat po tym tajemniczym wydarzeniu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Dzień Asteroid. W ramach tego święta rozpowszechniana jest wiedza o kosmosie.

  Święto Wojsk Aeromobilnych

  Data obchodów Święta Wojsk Aeromobilnych upamiętnia powstanie w 1997 roku Szefostwa Wojsk Aeromobilnych w Dowództwie Wojsk Lądowych. Historia wojsk aeromobilnych w Polsce jest dłuższa - sięga czasów II wojny światowej.

  Święto Centrum Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Obrony Narodowej

  Do głównych zadań Centrum Zarządzania Kryzysowego MO N należy planowanie i koordynowanie użycia wojska w sytuacjach kryzysowych, czyli takich jak powódź, atak terrorystyczny czy wyciek niebezpiecznych chemikaliów.

  Dzień Motyla Kapustnika

  Bielinek kapustnik to najpopularniejszy polski motyl, ale coraz rzadziej można go spotkać w otoczeniu człowieka. Środki ochrony roślin sprawiają, że ich populacja maleje.

  Święto Marynarki Wojennej

  To impreza o wieloletnich tradycjach upamiętniająca historię obecności polskiej floty na Bałtyku. Z okazji Święta Marynarki Wojennej odbywa się m. in. parada morska, lotnicza, defilada, festyn oraz uroczysty apel. Jest to święto ruchome organizowane w ostatnią niedzielę czerwca, jednocześnie będące kulminacyjnym punktem Święta Morza organizowanego w Gdyni.

 • Lipiec 2019

 • Światowy Dzień Architektury

  Architekci w dużej mierze kreują przestrzeń w jakiej żyjemy. Święto ustanowione przez Międzynarodową Unię Architektów jest jednak również kierowane do wszystkich osób związanych z architekturą, w tym jej entuzjastów.

  Dzień Psa

  To stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie ... »

  Dzień Sejmu Polskiego

  Dzień Sejmu Polskiego upamiętnia zawarcie 1 lipca 1569 roku na Sejmie w Lublinie unii realnej między Królestwem Polskim i Wielkim Księstwem Litewskim. W to święto może warto nieco łaskawiej spojrzeć na naszych polityków…

  Międzynarodowy Dzień Owoców

  Owoce nie dość że są smaczne, to mają jeszcze wiele wartości odżywczych. Święto nieprzypadkowo obchodzimy 1 lipca, w środku lata jest ich bowiem najwięcej.

 • Dzień Dziennikarza Sportowego

  Miłośnicy sportu kochają nie tylko samą grę, ale i wszelkie newsy, nowinki i statystyki poświęcone ulubionej dyscyplinie. Maja do nich dostęp w dużej mierze właśnie dzięki dziennikarzom sportowym.

  Międzynarodowy Dzień UFO

  Patrzmy dziś uważnie w niebo – kiedy jak nie w święto UFO mieliby nas odwiedzić goście z kosmosu? Może zawczasu warto przygotować poczęstunek i ziemski alkohol?

 • Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chili

  Wyrazisty czerwony kolor, ostry smak – obok papryczki chili nie da się przejść obojętnie. Warto jednak wiedzieć, że ma ona także właściwości lecznicze. Dziś warto więc przyrządzić jakąś potrawę, która zawiera paprykę chilli.

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały lipiec Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały rok
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2019 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.