Kalendarz świąt nietypowych

 • Marzec 2020

 • Światowy Dzień Backupu

  Dane - wy jesteście jak zdrowie, jak trzeba was cenić, ten tylko się dowie, kto was stracił… Jeśli zależy nam na zdjęciach z wakacji, ważnych dokumentach, to koniecznie musimy zrobić kopię zapasową. 31 marca, czyli Światowy Dzień Backupu jest do tego najlepszą okazją.

  Światowy dzień budyniu

  Światowy Dzień Budyniu to dobra okazja by zasmakować tego deseru w nowej dla siebie odsłonie. Można wykorzystać ser, orzechy, migdały ale i ... warzywa. Chodzi tu o budynie słone, które przyrządza się z warzyw, gotowanych grzybów lub mięsa mielonego.

 • Kwiecień 2020

 • Międzynarodowy Dzień Ptaków

  Ptaki od wieków inspirują i fascynują ludzi – są symbolem wolności, potrafią latać, pięknie śpiewać. Niestety, rośnie liczba zagrożeń, które powodują, że ich populacja się zmniejsza. Międzynarodowy Dzień Ptaków ma zwrócić uwagę na ten problem – zanim będzie za późno... »

  Międzynarodowy Dzień Klauna

  Prima aprilis to dzień w którym każdy może zostać ofiarą dowcipu. A kto zna się na nich lepiej od klaunów? Dlatego też 1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Klauna - trudno o trafniejszą datę.

 • Dzień Tęczy

  To piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne po prostu zasługuje na własne święto – nosi ono nazwę „Find a Rainbow”. 3 kwietnia warto więc modlić się o deszcz, bo wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się uwiecznić na niebie tęczę.

 • Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Minach i Działań Zapobiegających Minom

  Miny stanowią ogromne zagrożenie dla człowieka – kontakt z nimi w najlepszym wypadku kończy się kalectwem. Prowadzenie akcji przeciwminowych ma celu zwrócenie uwagi na problem, który w niektórych krajach jest bardzo poważny – zagraża życiu, ale i hamuje postęp gospodarczy.

  Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

  Nie tylko ludzie potrzebują ciepła domowego ogniska. Także zwierzęta przywiązują się do miejsc, odczuwają brak schronienia, głód, zimno. W tym dniu pomyślmy o bezdomnych zwierzętach: zanieśmy karmę do schroniska, przygarnijmy psiaka z ulicy. Nagroda to bezgraniczna wdzięczność... »

  Święto Wojskowej Służby Zdrowia

  Żołnierze czuwają nad naszym bezpieczeństwem, ale czy ktoś czuwa nad nimi? Jak najbardziej - Wojskowa Służba Zdrowia, która swoje święto obchodzi 4 kwietnia

  Światowy Dzień Szczura

  Szczury nie są zbyt lubianymi stworzeniami. Budzą odrazę, strach, przegryzają kable, niszczą uprawy. Ale i one potrafią być pożyteczne, a co więcej mają swoich sympatyków. Światowy Dzień Szczura to najlepszy tego dowód.

  Światowy Dzień Geografa

  Bez odkryć geograficznych świat pewnie wyglądałby inaczej. 4 kwietnia upamiętniamy tych, którzy poświęcili swoje życie geografii.

  Dzień Marchewki

  Z okazji Dnia Marchewki warto pożywić się tym charakterystycznym pomarańczowym warzywem. Nie tylko dlatego, ze jest smaczna, ale przede wszystkim posiada liczne wartości odżywcze.

  Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki

  Największą zaletą tego święta jest to, że podczas walki nikt nie ucierpi. Zamiast krwi wszędzie jest po prostu pełno pierzu…

 • Dzień Leśnika i Drzewiarza

  Człowiek bardzo dużo zawdzięcza drzewom: tlen, opał, owoce, papier. Nie mówiąc już nawet o tym, jak wiele przyjemnosci sprawia spacer po lesie. W Dzień Leśnika i Drzewiarza warto więc pomyśleć o tych, którzy dbają o drzewa

  Dzień Grzeczności za Kierownicą

  Każdy, kto jeździ samochodem pewnie nie raz zaklął albo zatrąbił bez powodu na innego kierowcę. Dzień Grzeczności za Kierownicą to dobra okazja by to zmienić.

 • Światowy Dzień Sportu

  Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Światowy Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

  Święto Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

  Dzięki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego możemy spać spokojniej - te służby specjalne chronią nas bowiem przed bandytami. Warto pamiętać o tym nie tylko 6 kwietnia.

 • Dzień Pracownika Służby Zdrowia

  7 kwietnia obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu.

  Światowy Dzień Zdrowia

  Tylko w chorobie ceni się zdrowie, mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia jest więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm

  Dzień Bobrów

  Gdyby tylko bóbr mógł pracować na etat, z pewnością bez problemu znalazłby zatrudnienie w firmie budowlanej. Te zwierzęta posiadają bowiem wyjątkowe umiejętności inżynieryjno- melioracyjne.

  Dzień Niewidzialnej Pracy

  Pracą niewidzialną nazywamy wszelkie aktywności wykonywane w ramach rodziny i wolontariatu. W pierwszy wtorek kwietnia mamy niepowtarzalną szansę na to, by dostrzec bohaterów, którzy za swoją pracę nie biorą ani grosza.

 • Międzynarodowy Dzień Romów

  Kultura romska ma długie i barwne tradycje. W Międzynarodowy Dzień Romów warto jednak zainteresować się także problemami, z jakimi borykają się oni we współczesnym świecie. Inaczej powiedzenie, że prawdziwych cyganów dziś już nie ma stanie się nad wyraz prawdziwe.

  Międzynarodowy Dzień Opozycji Przeciw GMO

  Organizm zmodyfikowany genetycznie – sam skrót od GMO budzi wątpliwości. Nie dziwne więc, że w kalnedarzu świat nietypowych widnieje Międzynarodowy Dzień Opozycji Przeciw GMO.

 • Światowy Dzień Gołębia

  Zdolności „kurierskie” gołębi znane są jeszcze ze starożytnej Persji i Egiptu. W Światowy Dzień Gołębia może warto napisać jakiś romantyczny list? Oczywiście na papierze, a nie ekranie telefonu

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały kwiecień Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały rok
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2020 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.