Imieniny Filip

Do najbliższych imienin Filipa ♂ zostało 8 dni.

Imię męskie pochodzenia greckiego. Oznacza dosłownie „przyjaciela koni”. Imię to nosiło aż pięciu królów macedońskich, a także jeden z apostołów. Dzięki swojej popularności we wczesnym okresie chrześcijaństwa trafiło w końcu do rodów królewskich, zwłaszcza Francji i Hiszpanii. W Polsce występuje obecnie dosyć rzadko. Filip to osoba pełna energii i inicjatywy – nie zraża się niepowodzeniami i zaraża optymizmem innych. Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, jest otwarty na ludzi. Doskonale sprawdza się jako mediator, wykazuje duże poczucie obowiązku, dlatego szybko pnie się po szczeblach kariery.

W ciągu najbliższego roku Filip może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 4 grudnia, 23 stycznia, 2 lutego, 11 kwietnia, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 6 czerwca, 10 lipca, 22 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października.

Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzedziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2015 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.