Imieniny Patryk

Do najbliższych imienin Patryka ♂ zostały 24 dni.
Imieniny Patryka najczęściej obchodzone są 17 marca ale Patryk może obchodzić imieniny również: 16 marca, 28 kwietnia, 24 sierpnia.
Pochodzenie

Imię pochodzi z łaciny od przydomka „Patricius” oznaczającego dosłownie „członka rodu, którego ojciec zasiadał w senacie” oraz „człowieka szlachetnego”. Najbardziej znanym posiadaczem tego imienia jest patron i apostoł Irlandii św. Patryk.

W naszym kraju imię to zyskało większa popularność dopiero w latach 70. XX wieku, choć było już znane w 1265 roku jako Patricius. Pojawienie się formy Patryk datuje się na 1437 rok. We współczesnych czasach używa się kilku form imienia, jak np. zapożyczone z języka angielskiego Patrick i Patrik lub z łaciny Patrycjusz i Patrycy.

Patron

Św. Patryk darzony jest w Irlandii największą czcią. Jego zasługą jest chrystianizacja tego kraju – zorganizował Kościół na tej wyspie i przyłączył obywateli do reszty chrześcijańskiej Europy.

Wokół świętego krąży wiele legend, jednak są one potwierdzone przez historyków. Urodził się w 385 roku w zachodniej Anglii. Był synem diakona, a jego dzieciństwo było dramatyczne – w wieku 6 lat został uprowadzony przez irlandzkich piratów. Pracował jako pasterz i równocześnie zajmował się sprawami wiary. Uciekł z niewoli po 6 latach - przepłynął statkiem na kontynent do Galii i wkrótce przyjął święcenia kapłańskie. Prawdopodobnie spędził kilka lat w klasztorach, ale pod wpływem widzenia, w którym wezwano go do głoszenia wiary w Irlandii wrócił do tego kraju około 432 roku. Patryk został następcą biskupa Palladiusza – jego praca doprowadziła do ewangelizacji niemal całej wyspy oraz wprowadzenia zorganizowanej formy działalności kościelnej. Był założycielem wielu świątyń, w tym katedry i klasztoru w Armagh.

Patryk, który był najprawdopodobniej bliskim krewnym św. Marcina z Tours słynął z surowego życia zakonnego. Zasłynął też wieloma cudami, które przyczyniły się do nawrócenia Irlandczyków. Według legend przywracał wzrok ślepcom, ożywiał zmarłych i uwolnił państwo od plagi węży. W ostatnich latach swojego życia dokonał chrztu kraju. Zmarł prawdopodobnie w 461 roku. Dziś święto Patryka to hucznie obchodzony dzień, kojarzony m. in. z charakterystycznymi koniczynkami, symbolem Irlandii. To właśnie za pomocą liścia koniczyny Patryk objaśniał mieszkańcom wyspy tajemnicę Trójcy Świętej.

Cechy

Każdy Patryk który czyta opis swojego imienia powinien od razu zakodować w pamięci, że ma wielki potencjał. Jeśli tylko wykorzysta go najlepiej jak potrafi, jego życie będzie szczęśliwe. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że mężczyzna o tym imieniu jest bardzo staranny i dokładny. We wszystkim co robi, dąży do perfekcji - nie lub tzw. „fuszerki”. Osoby, które znają go bliżej, szczególnie współpracownicy wiedzą, że stawia sobie i innym wysoko poprzeczkę i nawet drobne niedociągnięcia wymagają u niego poprawy.

Inną cechą predysponująca Patryka do uzyskania świetnych wyników jest kreatywność – ma głowę pełną pomysłów i jest otwarty na nowe rozwiązania. Lubi łamać wszelkie schematy i wprowadzać nowości, chodzenie po wydeptanych ścieżkach nie sprawia mu radości. Kreatywność Patryka przejawia się też wobec postępowania z kobietami. Lubi wyróżniać się z tłumu, zaskakiwać spontanicznymi spacerami, wyjazdami czy oryginalnymi prezentami.

Przeszkodą w osiągnięciu sukcesu może być dla niego brak zdecydowania i życiowej twardości. Jest to widoczne, choćby w tym, że ma wiele pomysłów na prowadzenie swojego biznesu, ale boi się porzucić stałej pracy i wprowadzić je w życie. Do odważnych świat należy, jeśli więc tylko Patryk uwierzy w swoje umiejętności osiągnie sukces. Jedną z przyczyn jego rozterek i wątpliwości są inni ludzie, a właściwie ich opinie. Patryk jest podatny na opinie i krytykę, bierze je sobie do serca. Gdy ktoś mówi mu, że coś się nie uda, bywa że bierze to za pewnik.

Według imienników należy do nerwowych mężczyzn i łatwo traci nad sobą panowanie. Już w młodości wystarczy zaobserwować jak gra na boisku piłkarskim, kiedy nie wykorzysta dobrej szansy, albo w sytuacji, gdy kolega wolał strzelić niż do niego podać. Tak samo jest na podwórku, w pubie – każda zaczepka czy wyzwisko wywołuje u niego wściekłość, gotowość do walki. Wydaje się, że wraz z wiekiem jego temperament maleje i staje się spokojniejszy, jednak podobne wysoki co jakiś czas mu się zdarzają. Trzeba jednak przyznać, że racja często stoi po jego stronie, po za tym Patryk zawsze wstawia się za słabszymi czy kolegami.

Imienniki podają jako jego zainteresowania kajakarstwo, sporty walki, piłkę nożną, podróże, nurkowanie, parapsychologię, samochody, muzykę.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.