Imieniny Iwony

Do najbliższych imienin Iwony ♀ zostało 56 dni co stanowi 1 miesiąc i 26 dni.
Imieniny Iwony najczęściej obchodzone są 19 maja, 23 maja oraz  27 października. Iwona może również obchodzić imieniny: 4 września, 23 grudnia.

Pochodzenie

Iwona jest damskim odpowiednikiem imienia Iwo (Iwon). Męska forma pochodzi od germańskiego słowa „iwa”, czyli „cis” W naszym języku imię Iwona pojawiło się dopiero w XX wieku – większe zainteresowanie można dostrzec od lat 60. Imię to ma kilka wariantów, na przykład Iwonna, która jest formą zapożyczoną z języka francuskiego (Yvonene).

Wśród znanych kobiet noszących imię Iwona, wyróżnić można fikcyjną bohaterkę dramatu Witolda Gombrowicza („Iwona, księżniczka Burgunda”).

Patron

W historii kościoła brak świętych o imieniu Iwona, stąd też za patronkę imienia uznawana jest Joanna.

Cechy

Kobieta o imieniu Iwona jest osobą, która z natury jest nieufna i ostrożna. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w różnych sferach życia, zwłaszcza w relacjach z innymi ludźmi. Zachowuje dystans wobec nowo poznanych ludzi i niełatwo zdobyć jej względy. Można bez cienia przesady powiedzieć, że jest mistrzem dyplomacji. Stara się nie uzewnętrzniać swych uczuć i prawdziwych emocji, więc niemal każdy problem dusi w sobie. Gdy jednak pozna kogoś lepiej i się z nim zaprzyjaźni, staje się zdecydowanie bardziej otwarta. Można wtedy też liczyć na lojalność i szczerość z jej strony, nawet w krytycznych momentach. Jeśli chodzi o kontakty towarzyskie, to zdecydowanie bardziej stawia na jakość niż ilość – woli mieć jednego sprawdzonego przyjaciela niż 10 znajomych, którzy nie pamiętają nawet o jej urodzinach.W stosunku do płci przeciwnej także zachowuje się ostrożnie. Jej potencjalny partner z pewnością będzie musiał wykazać się nie lada cierpliwością, by poznać nieco bardziej emocjonalne oblicze Iwony. Na pewno jednak warto, gdyż jest kobietą czułą, inteligentną i bardzo zmysłową. Każdy mężczyzna powinien też pamiętać, że dziewczyna ochrzczona imieniem Iwona bardzo lubi otrzymywać komplementy i dowody miłości, jak choćby kwiaty czy romantyczne liściki.

Iwona ceni sobie wygodne życie i luksusy i najchętniej popijałaby drinki na rajskiej plaży. Od dziecka marzy też o szafie pełnej ubrań i oczywiście butów, szczególnie szpilek. Paradoksalnie jednak należy do pracowitych osób, gdyż zdaje sobie sprawę, że tylko w ten sposób może zapewnić sobie życiowy komfort. Jako, że jest ostrożną kobietą szanuje swoje miejsce pracy i decyzja o zmianie firmy zawsze jest przez nią długo analizowana. Duża kultura osobista, systematyczność i inteligencja pozwalają jej zrobić karierę w każdym niemal zawodzie, szczególnie jako handlowiec, sekretarka, logistyk, prawnik czy analityk. W imiennikach można znaleźć informacje o jej zainteresowaniach, są to między innymi: teatr, rośliny, podróże, pływanie, jazda na rowerze.

Bardzo zależy jej na szacunku i dobrej opinii u innych ludzi, dlatego każdy jej ruch jest dokładnie przemyślany. mocno przeżywa porażki i krytykę, nawet jeśli jest ona konstruktywna. Wrogowie mówią nawet o niej, że jest wyrachowana. Na pewno czasami przesadza z obawą o to, co powiedzą o niej ludzie…Jej bliscy powinni wiedzieć, że potrzebuje pochwał, słów otuchy i wsparcia, nawet jeśli postąpi źle.

Iwona może poszczycić się dobrym zdrowiem – jest długowieczna, rzadko narzeka na choroby. Być może jest to spowodowane tym, że większość kobiet stara się dbać o kondycję oraz właściwą dietę. Pomaga jej w tym ogromna determinacja i silna wola – gdy Iwonka sobie coś postanowi, to za żadne skarby nie odpuści.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.