Imieniny Krystiana

Do najbliższych imienin Krystiana ♂ zostały 73 dni co stanowi 2 miesiące i 12 dni.
Imieniny Krystiana najczęściej obchodzone są 18 marca oraz  4 grudnia. Krystian może również obchodzić imieniny: 7 kwietnia, 20 grudnia.

Pochodzenie

Krystian – imię męskie, które pochodzi od łacińskiego imienia Christinus/Cristinsus. To z kolei powstało od imienia Christus – dodanie przyrostka „-ianus” sugeruje, że Krystian to „należący do Jezusa”, „chrześcijanin, wyznawca Chrystusa".
Najstarsze zapisy tego chrześcijańskiego imienia datuje się w Polsce na XII wiek.

Cechy

Krystian powinien być stawiany za wzór do naśladowania. Przemawia za tym nie tylko jego dobrotliwe usposobienie, ale chęć niesienia pomocy innym, odpowiedzialność za bliskich, trzymanie się zasad.

Każdy szybko obdarza Krystiana sympatią, gdyż jest to człowiek, który dobrze wszystkim życzy. Kultura osobista i poczucie humoru to jego znak rozpoznawczy. Brak w nim zawiści typowej dla wielu osób, które zazdroszczą innym powodzenia, samemu nic nie robiąc. Co więcej, cieszy się z sukcesów sąsiada, kuzyna czy kolegi w pracy. Jest osobą, która brzydzi się wszelkimi cwaniackimi zagrywkami, intrygami, zawsze powie prawdę w oczy.Należy do osób bardzo rodzinnych, którą najbardziej cieszą chwile spędzone w najbliższym gronie. To jego esencja życia, tylko wtedy czuje się dobrze. Brak osób, z którymi mógłby dzielić się radościami i smutkami działa na niego bardzo przygnębiająco. Ceni sobie przyjaźń i dba o wzajemne relacje. Bardzo lubi przyjmować gości we słanym domu, jako gospodarz napełniający kieliszki i przyrządzający swoje firmowe dania czuje się jak ryba w wodzie.

Krystian jest bardzo inteligentnym mężczyzną, o czym świadczy to, jak potrafi wypunktować każdego przeciwnika. Rzadko bywa dla kogoś niemiły lub wrogo nastawiony, ale jeśli zajdzie taka potrzeba ma ciętą ripostę. Znany jest też ze swojej błyskotliwości.

Krystek bardzo lubi się uczyć, jeszcze w szkole pochłania ponadprogramowe książki historyczne. Jest patriotą, stąd czytanie o polskich bohaterach i sukcesach uważa za coś obowiązkowego. Równie dużą wiedzę posiada na temat tradycji i kultur innych państw, ponieważ uwielbia poznawać świat. Najlepiej jednak czuje się w naszym kraju, od tropików znacznie bardziej odpowiada mu klimat Bałtyku, Mazur czy Tatr.

W kwestiach uczuć Krystian jest wartościowym partnerem, gdyż można liczyć na jego wsparcie i opiekę. Choć bywa zazdrosny i zaborczy, to jednak nie jest typem, który moralizuje czy robi wyrzuty. Potrafi zadbać o rodzinę i jest gotów dla niej zrobić wszystko. Unika też wszelkich pokus, by nie wpłynęło to negatywnie na jego najbliższych.

Krystian lubi stąpać w chmurach. Nierzadko można odnieść wrażenie, że buja w obłokach. Czasami stoi mu to na przeszkodzie do realnej oceny sytuacji, brakuje mu krytycyzmu. Jest marzycielem, który czasem nie chce lub nie potrafi zaakceptować tego, co się dzieje wokół niego. Skupia się na złudnych marzeniach, zamiast powalczyć o szczęście dostępne na wyciągnięcie ręki.

Jego zainteresowania najczęściej podawane imiennikach to: historia, sport, religioznawstwo, film, architektura.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.