Imieniny Laury

Do najbliższych imienin Laury ♀ zostało 35 dni co stanowi 1 miesiąc i 5 dni.
Imieniny Laury najczęściej obchodzone są 17 czerwca ale Laura może obchodzić imieniny również: 18 sierpnia, 19 października, 22 stycznia.

Pochodzenie

Imię to pochodzi z Włoch, gdzie znane było jako skrócona forma imienia Laurencja (po włosku Laurenzia, Laurentia). Jest ono związane z laurem, czyli symbolem zwycięstwa i nagrody w równej walce. Wieńcem laurowym ozdabiano głowy zwycięzców na igrzyskach w Grecji i Rzymie, a wraz z upływem lat laur stał się symbolem wybitnych osiągnięć w różnych dziedzinach życia.

To łacińskie imię spopularyzowane zostało w wierszach Francesco Petrarki, który kierował je do swojej ukochanej Laury. Często zresztą występuje w literaturze czy sztuce, zarówno w dawnych dziełach jak „Laura i Filon – sielanka” Franciszka Karpińskiego, „Kordian” Juliusza Slowackiego czy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, jak i współcześnie. Znanym przykładem jest Laura Palmer – postać z serialu telewizyjnego Davida Lyncha i Marka Frosta „Miasteczko Twin Peaks".Męska forma tego imienia Laurencjusz oznacza mężczyznę pochodzącego z miasta Laurencja.

Cechy

Kobieta, której imię jest synonimem triumfu, zwycięstwa nigdy się nie poddaje. Walczy do upadłego, a gdy się potknie, wstaje i idzie dalej. Ma niesamowitą determinację i upór by osiągnąć zamierzony cel. W dodatku musi to zrobić tak jak należy – dlatego nie wybiera skróconych dróg, nie stosuje sztuczek. Ma wysokie poczucie sprawiedliwości, sporo osób może być jej wdzięcznych za to, że wstawiła się za nimi. Z natury żywiołowa, pobudliwa, co nierzadko powoduje komplikacje w jej życiu. Nie jest osobą, która milczy i udaje że deszcz pada, gdy ktoś jej pluje w twarz. Stąd zdarza się jej mieć wrogów, ale i bywa szanowana właśnie za własne zdanie. Jej chłopak powinien przyzwyczaić się, że Laura chętnie je wyraża - gdy coś jej się nie podoba, to mówi o tym głośno i dobitnie. Jeśli trafi więc na faceta o podobnym temperamencie, w tym związku będzie aż iskrzyć od wzajemnych potyczek. Najprawdopodobniej to dla niej najlepsza partia – z chłopakiem, który na wszystko jej przytakuje i pozwala, brakuje mu własnego zdania, szybko się znudzi. Co do kwestii uczuciowych – w imiennikach można znaleźć informacje, że nie spieszy jej się do ołtarza i do bawienia dzieci. Uważa, że zanim to nastąpi powinna trochę użyć życia i się wyszaleć. Choć różnie z tym bywa, ponieważ dość szybko się angażuje i jest bardzo uczuciowa, to bywa, że strzała amora dosięga ją w bardzo młodym wieku. Jako kochanka jest bardzo zmysłowa i nienasycona, seks jest dla niej jedną z najprzyjemniejszych czynności życiowych.Najbardziej lubi towarzystwo wesołych osób, energicznych. Jest bardzo kontaktową dziewczyną, łatwo nawiązuje znajomości zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Ma więc wielu przyjaciół, których poznaje w najróżniejszych sytuacjach – na imprezie, w pociągu, czy w sklepie. Żyje intensywnie, lubi jak coś się dzieje, a jej pasją są podróże i podczas pobytu w obcym mieście, a nawet państwie można dostrzec jej zdolności komunikacyjne – to ona pierwsza dowie się gdzie jest dworzec czy najbliższy hotel. A najszybciej pozna drogę do restauracji, gdyż uwielbia jeść, smakować nowych potraw. Dlatego każda Laura, która lubi dobrą kuchnie powinna uprawiać jakiś sport, bo ma tendencje do tycia.

Łatwość wysławiania się, nawiązywania kontaktu z otoczeniem przydaje się jej zarówno w kontaktach prywatnych, jak i zawodowych. Dobrze wypada na wszelkich egzaminach czy rozmowach kwalifikacyjnych. Z racji walecznego charakteru, jest dobrym pracownikiem – nie odpuszcza postawionych sobie celów, np. najlepszego wyniku sprzedażowego.

Jak jeszcze przedstawiają Laurę imienniki? Jest krytyczna, do wielu rzeczy pochodzi z dużą rezerwą. Wskazuje się również na jej zaletę, jaką jest oszczędność, choć lubi wygody życiowe, modne ciuchy, kosmetyki. Jej zainteresowania to malarstwo, muzyka, moda, kulinaria, turystyka.

Laura jest dumną kobietą i bardzo zależy jej na tym, by ludzie ją szanowali, doceniali jej umiejętności, stawiali za wzór. Na szczęście daleko jej przy tym do zarozumiałości czy pychy – to po prostu fajna dziewczyna z charakterkiem.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.