Imieniny Leny

Do najbliższych imienin Leny ♀ zostało 97 dni co stanowi 3 miesiące i 7 dni.
Imieniny Leny najczęściej obchodzone są 21 lutego, 22 lipca oraz  10 listopada. Lena może również obchodzić imieniny: 21 maja, 18 sierpnia, 26 września, 28 września.

Pochodzenie

Imię Lena powstało jako skrócenie od imienia Helena lub Magdalena. W Polsce forma ta notowana jest od 1418 roku, właśnie jako pochodna imienia Helena. W naszym kraju można się spotkać również ze zdrabnianiem w ten sposób imion Milena, Marlena, Eleonora i Leonia.

Imię Lena należy w ostatnich latach do grona najpopularniejszych – od 2011 roku zawsze było w ścisłej trójce, a w latach 2013 i 2014 było najpopularniejsze ze wszystkich imion męskich i żeńskich nadawanych dzieciom.

Cechy

Lenka należy do ciekawskich i gadatliwych osób, dzięki czemu szybko zdobywa wiedzę, jak i nowych przyjaciół. Już od najmłodszych lat rysuje, śpiewa, recytuje wiersze czy tańczy. Ma duże poczucie estetyki i piękna, zdolności artystyczne to jeden z jej największych atutów. Według imienników Lena jest dziewczyną żyjącą we własnym świecie, w lekkim oderwaniu od rzeczywistości i wpływ na to z pewnością ma właśnie zamiłowanie do pięknych dzieł literackich, obrazów czy piosenek. Jeśli tylko talent podeprze pracą, może swoją pasję przekształcić w zawód, np. aktorki, piosenkarki czy grafika.Jest kobietą pobudliwą, wybuchową, istnym wulkanem energii. Lenka podświadomie lubi być w centrum uwagi i rządzić innymi. Chętnie przejmuje inicjatywę i w wielu sytuacjach mianuje się nieformalnie szefową, wydając polecenia czy wskazówki. Sprzeciwiając się jej, w najszybszy sposób doprowadzimy do drobnej sprzeczki. Działa pod wpływem emocji, przez co czasem brakuje jej spójności i dokładnego przemyślenia wielu spraw. Co warte uwagi, Lena na każdą sprawę posiada własne poglądy, jest albo na tak, albo na nie, nigdy pośrodku. Należy jednak do otwartych osób - chętnie dyskutuje i pod wpływem dobrych argumentów można przekonać ją do swojego zdania. Potrafi przyznać się, gdy nie ma racji.

Ważną cechą, która wyróżnia kobietę o imieniu Lena jest wrodzony optymizm. Wieczny uśmiech i przekonanie, że ze wszystkim sobie poradzi – zaraża tym nawet innych ludzi. W związku z tym jest duszą towarzystwa, osobą, która jest pierwsza na liście gości na każdej imprezie. Wzbudza też zainteresowanie mężczyzn, którym nierzadko imponuje tak temperamentna i pewna siebie kobieta. Jej samej najbardziej podobają się natomiast opiekuńczy i zdecydowani faceci, ale też nieco szaleni… Z takim osobnikiem chętnie związałaby się na poważnie, a jej marzeniem jest założenie rodziny, urodzenie syna i córeczki.

To co jedni uznają za zaletę, inni określą jako wadę – szczerość aż do bólu. Lena nie ma oporów, by powiedzieć komuś prawdę, nawet jeśli jest ona niewygodna czy wręcz zawstydzająca. Dlatego jeśli szczerze pytamy ją o radę, musimy być przygotowani na to, że dowiemy się o sobie czegoś niemiłego, aczkolwiek będziemy mogli wyciągnąć z tego cenne wskazówki. Niektóre osoby potraktują to jako bezczelność, dlatego Lenka czasami wzbudza spore kontrowersje. Jej to jednak niespecjalnie przeszkadza, bowiem przejmuje się przede wszystkim opiniami mamy, babci albo najlepszej koleżanki.

Lenkę można bardzo szybko polubić, albo i nie. Raczej nie wzbudza pośrednich uczuć. Na szczęście wrogów ma zdecydowanie mniej niż przyjaciół.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.