Imieniny Lucjana

Do najbliższych imienin Lucjana ♂ zostało 106 dni co stanowi 3 miesiące i 15 dni.
Imieniny Lucjana najczęściej obchodzone są 7 stycznia oraz  13 czerwca. Lucjan może również obchodzić imieniny: 27 maja, 7 lipca, 4 października, 26 października.

Pochodzenie

Imię to wywodzi się od imienia Lucjusz. W naszym kraju znane od XIII wieku.

Cechy

Śpiesz się powoli – to powiedzenie świetnie pasuje do Lucjana. Obserwując go można dojść do wniosku, że na wszystko ma czas. Działa powoli, metodycznie, ale co najważniejsze skutecznie. Wie, że pośpiech to zły doradca, stąd dokładnie wszystko analizuje. Poważne decyzje podejmuje tylko po długim namyśle. Dzięki temu często może powiedzieć, że miał rację. Jest praktyczny, wszystko co robi musi mieć sens, inaczej będzie sceptycznie nastawiony. Jeśli jest natomiast zmotywowany, wtedy wytrwale zmierza do celu, nie zrażając się żadnymi trudnościami.

Choć jest opanowanym człowiekiem, zdarza się, że trudno mu utrzymać nerwy na wodzy. Najczęściej gdy grają nasi sportowcy, wtedy emocje biorą górę i radość miesza się ze złością. Ciśnienie podnosi mu się także, gdy za bardzo zaangażuje się w rozmowy o polityce. Nie bez przypadku wymieniamy sport i politykę – obie dziedziny bardzo interesują Lucjana. Jako, że to stateczny człowiek, konserwatywny, to jest wierny jednej drużynie, nieważne czy wygrywa czy przegrywa, tak samo na wyborach ufa od lat tej samej partii. Swoich ideałów broni zaciekle, rzadko zmienia poglądy. Jest patriotą, szanuje tradycje. Pamięta, by wywiesić flagę – nie tylko gdy jest mecz, ale i też podczas świąt państwowych. Na temat historii i kultury naszego państwa ma zresztą niezłą wiedzę, którą mógłby zawstydzić nie jednego człowieka.Stabilność to coś co cechuje również jego życie uczuciowe. Może nie zagra miłosnej ballady na gitarze pod oknem wymarzonej kobiety, ale przynajmniej wiadomo, że będzie kochał na dobre i na złe. Po za tym potrafi naprawić cieknący kran, wyremontować pokój i obronić swoją damę w każdej sytuacji, Jest wierny i bardzo przywiązuje się do ludzi. Jako ojcu nie można mu nic zarzucić - dzieci uczy samodzielności, rozwiązywania problemów a nie ich zagłuszania. Oczywiście pociechy są dla niego oczkiem w głowie, przez co rozpieszcza je, a te nierzadko wchodzą mu na głowę. Lucjan nawet jeśli chciałby być wobec nich surowy, to przychodzi mu to z trudnością.

Co go drażni? Oczywiście ludzie o skrajnym podejściu do życia, którzy sami niewiedzą czego chcą, chaotyczni, nieogarnięci, nieporadni. Lucjan akurat rzadko kiedy narzeka, jeśli już to na sytuację gospodarczą czy kiepski film w telewizji, czyli rzeczy na które nie ma wpływu.

Jest dobrym kierowcą, nierzadko swoją karierę wiąże z samochodami, np. jako zawodowy kierowca, taksówkarz, czy mechanik. Jest mężczyzną, który wie do czego służy młotek i śrubokręt, dlatego dobrze czuje się też w zawodach związanych z budowaniem, naprawami.

Lucjan lubi spędzać czas na świeżym powietrzu: na rybach, działce czy chociażby na własnym podwórku. Piwo, grill, znajomi, to jego świat. Bardzo dobrze czuje się niemal w każdym towarzystwie – kolegów z pracy, wojska jak i wśród rodziny.

Stateczny, sprawiedliwy, z trudem puszcza wodze fantazji, raczej kontroluje emocje. To właśnie Lucjan, człowiek, który woli dwa razy się zastanowić, niż działać pochopnie i żałować. Dzięki temu zawsze można na nim polegać!

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe