Imieniny Narcyza

Do najbliższych imienin Narcyza ♂ zostało 190 dni co stanowi 6 miesięcy i 7 dni.

Imię męskie pochodzenia greckiego, wywodzi się prawdopodobnie od słowa oznaczającego „odurzający”. Imię to nadawane jest niezwykle rzadko z racji skojarzeń z mitologicznym Narcyzem, który zakochał się we własnym odbiciu. Narcyz to mężczyzna, który chce być nieustannie podziwiany i adorowany. Przywiązuje ogromną wagę do swojego wyglądu. Jego pewność siebie graniczy z arogancją. Lubi leniuchować i otaczać się luksusem. Jego kontakty z innymi ludźmi są dość powierzchowne i bardzo interesowne. Z Narcyzem bardzo trudno zbudować dojrzały związek, bo nigdy nie pokocha nikogo tak mocno jak siebie.

Imieniny Narcyza najczęściej obchodzone są 29 października ale Narcyz może obchodzić imieniny również: 2 stycznia, 18 marca, 12 czerwca, 17 września, 31 października.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe