Imieniny Sabiny

Do najbliższych imienin Sabiny ♀ zostało 39 dni co stanowi 1 miesiąc i 8 dni.
Imieniny Sabiny najczęściej obchodzone są 29 sierpnia oraz  27 października. Sabina może również obchodzić imieniny: 18 kwietnia, 5 grudnia.

Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Sabin. Pochodzi ono od plemion, które kilka wieków przed początkiem naszej ery zamieszkiwały środkową Italię. Przydomek Sabinus oznacza „należący do plemienia Sabinów”. Z kobietami z tego plemienia wiążę się ciekawa historia: Rzymianie, którzy narzekali na niedostatek przedstawicielek płci przeciwnej, porwali je z plemienia Sabinów. Ci oczywiście nie pozostali dłużni i ruszyli na Rzym odzyskać siłą swoje siostry i córki. Te jednak na tyle dobrze poczuły się w nowym środowisku, że zaprotestowały przeciw rozlewowi krwi. W ten sposób obie strony konfliktu pogodziły się, a dzięki bohaterskim kobietom zamiast wojny i śmierci, pojawiły się dzieci.Patron

Św. Sabina
Odnośnie żywota tej świętej pojawiają się różne wersje.

Była zamożną i szanowaną wdową po rzymskim patrycjuszu Walentym. Za sprawą niewolnicy św. Serafii nawróciła się na wiarę chrześcijańską. Wraz z nią udawała się nocami do rzymskich katakumb, gdzie z obawy przed cesarskimi prześladowcami regularnie gromadzili się chrześcijanie. Tam też przyjęła chrzest z rąk jednego z kapłanów. Wkrótce schwytano i zabito Serafię, co było wielkim dramatem dla Sabiny. Sama niedługo potem trafiła do więzienia, gdzie zamęczono ją na śmierć. Sabina jest więc uważana za męczennicę oraz patronkę Rzymu, dzieci i gospodyń domowych. Wzywana jest w przypadku krwotoku lub z prośbą o powstrzymanie deszczu.

Starożytny kościół św. Sabiny to jedna z najwartościowszych świątyń w stolicy Włoch. Jej wnętrze tworzą między innymi świetnie zachowane 24 kolumny korynckie.

Cechy

Dziewczyna o imieniu Sabina to dość zagadkowa i trudna do rozszyfrowania osobowość. Wśród jej zalet warto wymienić zdolność przekonywania innych do swoich racji. Nie bez kozery zresztą setki lat temu zapobiegły konfliktowi między Rzymem a plemieniem Sabinów. Dziś Sabinka ma predyspozycje do łagodzenia wszelkich sporów, stąd często wzywana jest na pomoc – a to podczas sprzeczki w dyskotece czy przy rodzinnym stole.

Sabinka to dziewczyna, do której pasuje określenie „cicha woda brzegi rwie”. Na pierwszy rzut oka jest uosobieniem spokoju, stabilności. Jest taktowna i kulturalna, ale gdy trafia na trudności bądź też ktoś nadepnie jej na odcisk potrafi być nieprzyjemna. Porażki przeżywa dość dotkliwie, trudno znosi krytykę. W stosunku do wybitnie nielubianych osób jest mściwa, skłonna nawet zawiązać jakąś intrygę. Jeśli jednak żyjemy z nią w zgodzie, nie musimy się o nic obawiać.Wyróżnia ją przywiązanie do zasad i własnych przekonań, graniczące nawet z upartością. Gdy sobie coś postanowi, trudno ją odwieść od tego pomysłu. Świadomie wyznacza sobie cele i do nich dąży – w czasach szkolnych jest wzorową i wszechstronnie uzdolnioną uczennicą, która łapie dobre oceny zarówno na przedmiotach ścisłych, jak i plastyce, muzyce czy wychowaniu fizycznym. Od dziecka zna więc swoją wartość i nie jest przesadnie skromna – kiedy trzeba potrafi zaprezentować walory. Dzięki temu także jako dorosła kobieta radzi sobie na wielu płaszczyznach – zawodowej, towarzyskiej jak i rodzinnej. Kiedy trzeba umie się sprzeciwić i wywalczyć swoje racje. Niekiedy jednak, mimo wszystko, brakuje jej asertywności - Sabinka ma bowiem dobre serce, o czym świadczy jej bezinteresowność. Znajomi mogą się do niej zwrócić z każdą prośba, a odmowa zawsze stanowi dla niej problem.

Lubi spędzać czas w towarzystwie znajomych, najlepiej w przytulnej knajpce lub w plenerze. Nie ufa osobom, które zbyt dużo obiecują. Stąd też ma wstręt do polityków, choć z poczucia obowiązku obywatelskiego uczestniczy w wyborach.

Stara się podchodzić rozważnie i ostrożnie do nowych znajomości miłosnych. Na początek spotyka się tylko w miejscach publicznych, niewiele mówi o swoim życiu prywatnym, wnikliwie obserwuje kandydata na chłopaka. Nie jest typem kobiety, która na trzeciej randce nie ma już nic do ukrycia. Mężczyzna który chce zdobyć jej serce z pewnością będzie potrzebował dużo wytrwałości. Gdy jednak mu się to uda, zyska wierną, namiętną, kochającą ponad wszystko partnerkę.

Sabina miewa tzw. „humorki” ale jest to spowodowane najczęściej zdrowiem. Jeśli boli ją głowa, czy jest chora wtedy marudzi i trudno z nią wytrzymać, ale gdy jej nic nie dolega nie usłyszymy ani słowa narzekania.

Sabinka nie ma łatwego charakteru, to trzeba przyznać, jednak że da się z nią żyć. Po prostu kobieta o tym imieniu na dobro odpowiada uśmiechem, a jeśli mamy złe zamiary to dla własnego dobra zachowajmy bezpieczną odległość.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.