Imieniny Stanisławy

Do najbliższych imienin Stanisławy ♀ zostały 22 dni.
Imieniny Stanisławy najczęściej obchodzone są 8 maja oraz  13 listopada. Stanisława może również obchodzić imieniny: 5 maja.

Pochodzenie

Jest to żeńska forma imienia Stanisław. To staropolskie imię złożone jest z członu „Stani-„ (stać się) oraz „-sława” (sława) oznacza więc „stań się sławną".

Pierwsze zapisy imienia Stanisława pojawiły się w naszym kraju w 1265 roku.

Cechy

Jest osobą wiecznie uśmiechniętą, życzliwą i optymistycznie nastawioną do życia.Współczesna Stanisława ma trochę wspólnych cech ze słynną bohaterką powieści Stefana Żeromskiego „Siłaczka”, czyli Stanisławą Bozowską. Tak samo jak ona wierzy w ideały, w bezinteresowną dobroć, wiele czasu i energii poświecą by pomagać potrzebującym. Szanuje każdego i stara się dostrzegać w ludziach dobro - w jej przypadku to zaufanie bywa najczęściej odwzajemniane. Z pewnością w dużej mierze wiąże się to z jej gościnnością, dbaniem o przyjaciół i znajomych.Innymi pokrewnymi cechami z tytułową siłaczką są siła charakteru, niezłomność i odwaga. Jest pilna, pracowita i ma zaufanie do swoich umiejętności. Jasno wytycza sobie cele i bez względu na okoliczności stara się je realizować. Można polegać na jej zdrowym rozsądku, zapobiegliwości i umiejętności poodejmowania decyzji. Nie należy do płochliwych czy lekkomyślnych osób, stąd trudno zbić ją z tropu. Ona za to często wprawia w osłupienie innych, na przykład tym, że nie boi się wziąć na siebie odpowiedzialności i podjąć się trudnych zadań.

Stanisława dużą wagę przykłada do wychowania dzieci, by wyrosły na szanowanych, kulturalnych ludzi. Duże znaczenie mają dla niej takie kwestie jak uczestniczenie w mszy świętej całą rodziną, wspólne posiłki, celebrowanie uroczystości rodzinnych. Uważa że to cementuje więzy, dlatego stara się utrzymywać regularne kontakty również z resztą familii. Często zaprasza do siebie krewnych, i to nie tylko na święta. Jej maksyma to „gość w dom, Bóg w dom”, nie dziwne więc, że świetnie radzi sobie jako gospodyni, a gdy zaprasza znajomych to wiadomo, że będzie to udane spotkanie, na którym z pewnością nie zabraknie dobrego jedzenia i wesołej atmosfery. Być może z powodu częstych wizyt gości Stanisława ma drobną obsesję na punkcie porządku i czystości w mieszkaniu. Zakurzone szafki czy brudny dywan to dla niej powód do wstydu, tak samo jak pokazanie się publicznie w niechlujnym ubraniu. Opinie innych osób mają dla niej znaczenie, dlatego nigdy nie daje powodów do tego, by być „na językach”.

Stanisława rzadko kiedy narzeka, jeśli już, to na problemy zdrowotne. Miewa kłopoty z nadwagą i ciśnieniem, a także stawami. To jednak pokłosie tego, że jest zahartowaną kobietą i żadnej pracy się nie boi, a przede wszystkim tego, że nigdy się nie oszczędza - jeśli coś robi, wkłada w to całe serce i maksimum energii. Co więcej, wszelkie trudności, niepowodzenia znosi z uśmiechem na ustach. Jej wiara w siebie i własne umiejętności jest bardzo silna – dlatego jeśli ma motywację, może przenosić góry!

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.