Imieniny Telimeny

Do najbliższych imienin Telimeny ♀ zostały 113 dni co stanowi 3 miesiące i 23 dni.

Imię żeńskie o nieustalonym pochodzeniu, znane od XIX wieku. Pojawia się niemal wyłącznie w literaturze. Najbardziej znaną postacią o tym imieniu była bohaterka „Pana Tadeusza”, która przeżyła bliskie spotkanie z leśnymi mrówkami. Telimena to kobieta wyzwolona i niezależna, ma cechy feministki. Zdarza się jej traktować mężczyzn przedmiotowo, ale kiedy się zakochuje, potrafi stracić głowę. Za wszelką cenę stara się być opanowania i odpowiedzialna. Roztacza wokół siebie aurę tajemniczości, a jednocześnie okazuje wiele życzliwości i ciepła. Lubi literaturę i kino.

Imieniny Telimeny najczęściej obchodzone są 3 lutego ale Telimena może obchodzić imieniny również: 5 lipca, 11 sierpnia.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.