Imieniny Teodora

Do najbliższych imienin Teodora ♂ zostało 107 dni co stanowi 3 miesiące i 17 dni.
Imieniny Teodora najczęściej obchodzone są 7 lutego, 26 marca, 4 lipca, 19 września, 29 października oraz  9 listopada. Teodor może również obchodzić imieniny: 3 marca, 29 marca, 15 kwietnia, 20 kwietnia, 22 kwietnia, 27 kwietnia, 5 maja, 20 maja, 26 maja, 19 lipca, 26 lipca, 27 lipca, 29 lipca, 2 września, 4 września, 5 września, 10 września, 15 września, 20 września, 1 listopada, 11 listopada, 19 listopada, 26 listopada, 14 grudnia, 15 grudnia, 26 grudnia, 27 grudnia, 2 stycznia, 7 stycznia, 17 stycznia, 24 stycznia.

Pochodzenie

To imię pochodzenia greckiego, które składa się z elementów „theo” (Bóg) oraz „doros” (dar, darowany). Oznacza więc „dar Boga”. Polskim odpowiednikiem tego imienia jest Bożydar.

W staropolskich źródłach zapisano je w kilku formach, np. Tader (1233), Chodor (1370), Teodor (1371), Todor (1380). „Słownik imion” Jana Grzenia podaje również, że w średniowieczu z nieznanych przyczyn imię to miało takie warianty jak Cader, Ceder.

Cechy

Teodor pragnie być postrzegany jako zwycięzca, honorowy człowiek. Ma zdolności przywódcze, jest dobrym organizatorem. Często stwarza pozory groźnego i nawet mu się to udaje. Łapią się na to zwłaszcza nieznajomi, ale bliscy wiedzą że ma dobre serce. W głębi duszy pragnie przyjaźni, miłości i zrozumienia, bywa wspaniałomyślny, pomaga ludziom, doradza. Co więcej, jego rady są praktyczne i pomocne, dlatego naprawdę warto go wysłuchać. Nie łatwo więc rozszyfrować Teodora, dotrzeć do jego wnętrza, by to zrobić, z pewnością trzeba spędzić z nim trochę czasu.Jego słabym punktem jest dyplomacja. Mówi to co myśli, co samo w sobie nie jest złe, tylko że czasami bywa przy tym nietaktowny. Wytknie na przykład komuś śmieszny ubiór, nadwagę czy zruga publicznie za błędy. Dopiero po czasie dochodzi do niego, że swoim postępowaniem może komuś sprawić przykrość lub wpakować się w kłopoty. A wtedy nie ma dla niego odwrotu, gdyż bardzo dba o swoją reputację i honor ma dla niego duże znaczenie. Do tego stopnia, że jest gotów przyjąć wyzwanie silniejszych mężczyzn. Wychodzi z założenia, że rany fizyczne o wiele mniej bolą niż poczucie, że się stchórzyło, nie zrobiło wszystkiego, co można było zrobić w danej chwili.

Potrafi osiągać sukcesy, nawet mimo popełniania błędów. Jego recepta polega jednak na tym, że próbuje, nie boi się ryzykować, by sięgnąć po swoje. Rachunek takich poczynań zawsze wychodzi mu dodatni, w dodatku zdobywa cenne doświadczenie. Podobnie wyglądają jego relacje z dziewczynami – jeśli podoba mu się jakaś niewiasta, nie ucieka wzrokiem, lecz odważnie nawiązuje konwersacje. Nawet jeśli dostanie kosza kilka razy z rzędu, to nie poddaje się i w końcu dopnie swego. Dlatego często jest widywany z ładnymi kobietami. Zwraca uwagę na aparycję, choć niekoniecznie musi to być wytapetowana, „zrobiona” laska. Jego typ to naturalna, spokojna, inteligentna kobieta z zasadami, która zachowuje się jak na damę przystało, czyli nie przeklina, nie pluje, wie jak się ubrać na daną okazję, nie całuje się na pierwszej randce.

W kwestii wychowania dzieci kieruje się zdrowym rozsądkiem. Choć kocha potomstwo, to nie popiera traktowania najmłodszych jak jajko – chuchania na nie i chronienia przed wszelkim złem. Uważa że młody człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, samodzielnie poznając świat. Nie robi więc tragedii z kilku siniaków czy rozdartych spodni u dziecka.

Lubi słuchać muzyki, choć niekoniecznie idzie za najnowszymi trendami. Jest raczej wierny klasyce, takiej jak Czesław Niemen, Frank Sinatra, Jim Hendrix czy Fryderyk Chopin. Warto zwrócić uwagę, że Teodor to typ sportowca, który lubi wysiłek – jazdę na rowerze, pływanie czy dźwiganie ciężarów. Dzięki temu ma zdrowy organizm i dobrą kondycję, a lekarza widuje naprawdę rzadko. Jedynie przy okazji badań kontrolnych, których nigdy nie zaniedbuje – zbyt bardzo kocha życie, by chorować.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.