Imieniny Walentego

Do najbliższych imienin Walentego ♂ zostało 106 dni co stanowi 3 miesiące i 16 dni.

Imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia Valens, oznaczającego „silny „pełen wigoru”. W Polsce pojawiło się pod koniec średniowiecza. Walenty to osoba bardzo krytyczna i surowa, zwłaszcza wobec innych. Swoich błędów często nie dostrzega. Bardzo chce być autorytetem i lubi udzielać rad. Emocje odsuwa na bok, uznając je za oznakę słabości. Pomimo pozornej odpowiedzialności miewa tendencje do podejmowania zbędnego ryzyka, zwłaszcza finansowego, ale tylko w sytuacji, kiedy nie ma na utrzymaniu rodziny.

Imieniny Walentego najczęściej obchodzone są 14 lutego oraz  24 listopada. Walenty może również obchodzić imieniny: 16 marca, 2 maja, 16 lipca, 26 lipca, 2 września, 16 października, 29 października, 3 listopada, 6 listopada, 13 listopada, 2 grudnia, 11 grudnia, 13 grudnia, 16 grudnia, 1 stycznia, 7 stycznia.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.