Imieniny Wanesy

Do najbliższych imienin Wanesy ♀ zostało 36 dni co stanowi 1 miesiąc i 6 dni.
Imieniny Wanesy najczęściej obchodzone są 22 kwietnia ale Wanesa może obchodzić imieniny również: 24 maja.

Pochodzenie

Imię to powstało za sprawą angielskiego pisarza Jonathana Swifta (1667-1745). Stworzył je od pierwszych sylab imienia i nazwiska swojej przyjaciółki Esther Vanhomrigh, dodając zakończenie występujące w imieniu Clarissa i podobnych.

W naszym języku Wanesa należy do najmłodszych imion, po raz pierwszy nadano je dopiero w latach 60. XX wieku. Znane jest w takich formach jak Vanessa, Wanessa, Wanesa.

Cechy

Waneska to przebojowa, świadoma swoich atutów kobieta. Wie jak je wykorzystać i robi to na co ma ochotę, bez oglądania się na konwenanse i innych ludzi. Jest w pewnym stopniu indywidualistką. Nie stara się za wszelką cenę dostosować do otoczenia, nie zachowuje się pod publiczkę, by przypodobać się innym. Jest szczerą osobą i zawsze mówi to co myśli, a nie to co wypada. Zupełnie nie przejmuje się tym, „co ludzie powiedzą" na temat jej ubioru, zachowania czy chłopaka. Chętnie podkreśla swoją osobowość, nie boi się zrobić kolczyka w pępku czy tatuażu. Po za tym nie zadowala się rzeczami, które może mieć każdy. Zawsze szuka czegoś wyjątkowego, zarówno jeśli chodzi o sukienkę, torebkę, biżuterię jak i obraz na ścianie czy zestaw stołowy. Jest to więc kobieta która ceni sobie niezależność - jedyne osoby, które mogą wpłynąć na jej wybory to oczywiście najbliżsi – mama, babcia czy najlepsza przyjaciółka.Lubi gdy mężczyzna ją adoruje i pragnie zdobyć ze wszystkich sił. Starannie wybiera partnera na stałe, ma wobec niego duże wymagania. Cierpliwie czekać na miłość, nawet jeśli miałaby wyjść za mąż w późnym wieku. Nie uznaje związków na siłę, tylko po to by z kimś być. Dużą wagę przywiązuje do sfery uczuciowej. Jeśli zaufa partnerowi jest mu wierna na dobre i na złe. Ceni sobie jednak wolność i swobodę, nienawidzi gdy chłopak/mąż wyznacza granice, narzuca jej co ma robić. Wanesa jest bardzo świadoma swojego ciała i seksualności. W łóżku z pewnością nie należy do „grzecznych dziewczynek”. Podczas igraszek często przejmuje kontrolę nad partnerem, jest aktywną stroną.

Gdy zostaje mamą nadal stara się żyć aktywnie, łączyć to z opieką nad dziećmi i domem.

Codzienne obowiązki gospodyni szybko ją bowiem nużą . Ciekawość świata i chęć przeżycia przygód nie pozwalają jej siedzieć w domu, chce być obecna wszędzie gdzie coś się dzieje. Może trochę gorzej radzi sobie w kuchni i pracach domowych od koleżanek, ale za to jest ozdobą towarzystwa. Gdziekolwiek nie przebywa, jest w centrum uwagi, wszystkich przyciąga swoim uśmiechem i otwartością.

Wadą Wanesy jest czasem skłonność do marudzenia i kaprysów, zwłaszcza jeśli wstała lewą nogą. Bywa więc czasem krnąbrną i złośliwa, ale trzeba jej przyznać, że zawsze mówi co jej leży na sercu. Nie skrywa żalu, po prostu nie umie w sobie dusić emocji, nie tylko zresztą tych negatywnych, ale i pozytywnych. Od razu musi podzielić się z kimś swoim sukcesem czy ciekawym przeżyciem. Jest to po prostu spontaniczna i otwarta dziewczyna, dlatego warto ją polubić.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.