Imieniny Łukasz

Do najbliższych imienin Łukasza ♂ zostało 10 dni.

Imię męskie pochodzące z języka greckiego, oznacza „pochodzący z Lukanii” (region Włoch). Święty Łukasz był jednym z ewangelistów Nowego Testamentu. Imię to do dziś nadawane jest stosunkowo często. Łukasz to mężczyzna bardzo ambitny i inteligentny, ale niestety dość leniwy. Lubi zabawę i dobre towarzystwo, zawsze można na niego liczyć. W miłości jest wierny i troskliwy, marzy o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. Potrzebuje kobiety, która będzie dla niego wsparciem. Dobrze odnajduje się w zawodach wymagających umiejętności analitycznego myślenia, a więc jako informatyk, konstruktor czy pracownik naukowy.

Imieniny Łukasza najczęściej obchodzone są 17 lutego, 10 września, 18 października. Łukasz może również obchodzić imieniny: 31 października, 23 stycznia, 2 marca, 22 kwietnia, 12 sierpnia.

Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2016 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.