Dzień Doceniania Żony

W roku 2024 Dzień Doceniania Żony przypada na 15 września (niedziela)

Do Dnia Doceniania Żony pozostały jeszcze 52 dni co stanowi 1 miesiąc i 21 dni.

Dzień doceniania kobiet zamężnych obchodzi się w trzecią niedzielę września i jest uhonorowaniem wszystkich żon za ich codzienne poświęcenia.

Drogi mężu – czy widzisz wszystkie starania swojej żony?

Wielu mężczyzn nie docenia codziennej „działalności” swoich kobiet, gdyż często widzą oni tylko efekt czyli np. posprzątane mieszkanie, ale nie widzą ile czasu zajmuje doprowadzanie domu do stanu czystości. Przecież nic samo się nie zrobi…Często mężowie zauważają trud swoich żon, gdy ta wyjedzie na kilka dni w delegację służbową i nagle się okazuje, że obiadu to jednak nie ma, sterta prania powiększa się i jeszcze trzeba kupić do szkoły plastelinę i pozbierać kasztany do tworzenia ludków. Wtedy właśnie mężczyźni zdają sobie sprawę, że bez kobiet ani rusz.

Dzień Żony a Dzień Matki

Z jednej strony można się zastanawiać po co tworzyć dodatkowe święto ku czci żony skoro już jest podobne święto honorujące matki, ale przecież nie każda żona jest matką…Niektóre kobiety nie chcą mieć dzieci przy jednoczesnym byciu żonami i dlaczego nie miałyby mieć dnia, w których mogą się poczuć wyjątkowo?