Dzień Gracza LOTTO

W roku 2024 Dzień Gracza LOTTO przypada na 25 stycznia (czwartek)

Dzień Gracza LOTTO ustanowiono, by dobra energia i uśmiech szczęścia dotarły wszędzie. To święto wszystkich, którzy lubią gry LOTTO, dobrą zabawę i radość wygrywania.

Tego dnia gracze umawiają się na wspólne wyjścia do punktów LOTTO lub na grę na lotto.pl. Liczy się wspólny, optymistyczny duch zabawy. Popularna jest zwłaszcza gra w powszechnie lubiane Lotto. Zwyczajem jest także obdarowywanie się Zdrapkami. To bardzo pozytywne święto. Tego dnia nie wypada się smucić.

Święto wszystkich graczy LOTTO powstało z inicjatywy Totalizatora Sportowego, na pamiątkę utworzenia firmy. Dzień jest nawiązaniem do daty 25.01.1956 r., kiedy to spółka rozpoczęła swoją działalność, powołana zarządzeniem przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej. Dochód miał być przeznaczany na budownictwo i kapitalne remonty obiektów sportowych w Polsce. Dziś z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO aż 19 groszy trafia na polski sport i kulturę. Nie ma w Polsce drugiej firmy, która tak konsekwentnie i w tak dużym stopniu przyczyniała się przez kolejne dekady do rozwoju polskiego sportu. Oferta gier Totalizatora Sportowego zmienia się, jednak od 1956 roku każda z nich wspiera polski sport i kulturę. W roku 2021 świętowano 65-lecie powstania Totalizatora Sportowego.

Świat gier LOTTO to przede wszystkim radość wygrywania, dobra zabawa i entuzjazm. To właśnie jest najważniejsze w LOTTO. A także setki, tysiące i miliony spełnionych marzeń, zrealizowanych celów i uszczęśliwionych osób. Świat LOTTO to wiele gier i jeden wspólny, optymistyczny duch zabawy. Tu miliony wygrywają miliony. Każdy może odnaleźć w świecie LOTTO swoje ulubione gry i szczęśliwe liczby – by grać, bawić się, wygrywać i uśmiechać.

Dzień Gracza LOTTO


Oznaczenia
    - ważniejsze święta nietypowe i zwyczajowe
    - pozostałe święta nietypowe i zwyczajowe

Nietypowe