Imieniny Anety

Do najbliższych imienin Anety ♀ zostało 19 dni.
Imieniny Anety najczęściej obchodzone są 16 czerwca oraz  17 lipca. Aneta może również obchodzić imieniny: 24 października, 9 grudnia.

Pochodzenie

Imię pochodzenia hebrajskiego, które jest spolszczeniem francuskiego Anette, czyli Anna. Od XVII wieku imię to używane jest samodzielnie, ale w naszym kraju pojawiło się dopiero w XIX wieku. Jest obecnie bardzo popularne – nosi je ponad 150 tysięcy kobiet. Ponadto używana jest forma Anetta – szacuje się, że w naszym kraju żyje około 6 tysięcy kobiet o tym imieniu.

Cechy

Według „Księgi imion na trzecie tysiąclecie” Iwony Huchli Aneta to dostojna i kulturalna kobieta, która umie zachować się w towarzystwie. Na co dzień jest osobą pogodną, rzadko można usłyszeć z jej ust narzekanie czy pretensje, przez co jest lubiana w każdym środowisku.

„Spokój” jest dla niej pojęciem zupełnie nieznanym, wiecznie poszukuje przygód. Ceni sobie wygodne życie, ale nawet w takich warunkach stagnacja i monotonia szybko ją nużą. Uwielbia zajęcia związane z ruchem takie jak taniec, spacer, jazda na rowerze, tenis, aerobik, Zumba czy pływanie. Dobrym rozwiązaniem jest dla niej praca, która wymaga aktywności – jak np. modeling, aktorstwo, pilot wycieczek, organizator eventów. Warto wiedzieć, że Aneta ma talent do nauki języków obcych, co powinno ułatwić jej osiągnięcie sukcesów w wymienionych zawodach.Jedną z największych wad kobiety o tym imieniu jest natomiast brak zdecydowania. Podejmowanie decyzji często przychodzi jej z trudem, a wybory pod presją lub wpływem emocji rzadko kiedy okazują się słuszne. W tej sferze Aneta ma wiele do nadrobienia. Niezdecydowanie widać choćby po tym jak się szykuje na imprezę czy kolacje w restauracji – potrafi przed lustrem godzinę wybierać najlepsze kreacje. Przy okazji warto wspomnieć, że uwielbia kupować kolejne pary szpilek czy sukienek do kolekcji w swojej szafie. Nie trzeba chyba dodawać, że w sklepach odzieżowych spędza równie dużo czasu.

W sferze uczuciowej Aneta jest trudna do rozszyfrowania, bowiem jednego dnia jest kompletnie zakochana i wszystko inne schodzi na dalszy plan, a drugiego sprawia wrażenie zupełnie obojętnej. Nie oznacza to, że jest niestała w uczuciach, po prostu wiecznie targają nią różne namiętności, rozterki i dylematy moralne. Lubi też co jakiś czas popadać ze skrajności w skrajność, jej partner powinien więc zdawać sobie sprawę, że niełatwo odgadnąć jej aktualne emocje.

Jaką matką jest Aneta? Uważa się, że dziewczyna o tym imieniu jest stworzona do życia rodzinnego. Nawet jeśli w młodym wieku urodzi dziecko, nie stanowi to dla niej balastu, a raczej powód do szczęścia. Jak wspominaliśmy wcześniej, Aneta jest aktywną kobietą kochającą przygody, swoje pasje i zainteresowania potrafi jednak pogodzić z opieką nad dziećmi.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.