Imieniny Angeliki

Do najbliższych imienin Angeliki ♀ zostało 56 dni co stanowi 1 miesiąc i 26 dni.
Imieniny Angeliki najczęściej obchodzone są 26 maja oraz  6 grudnia. Angelika może również obchodzić imieniny: 14 lipca, 17 sierpnia, 4 stycznia, 27 stycznia, 11 marca.

Pochodzenie

Angelika jest imieniem pochodzącym z łaciny, gdzie „angelica” oznacza „anielska”. Źródłosłowem jest greckie słowo „angelos” (posłaniec) lub „angelikos” (anielski).

Według „Słownika imion” Jana Grzenia zostało zapożyczone z języka francuskiego, gdyż w okresie rozpoczynającym modę na to imię w Polsce (lata 70. XX wieku) popularnością cieszyły się filmy o markizie Angelice.

Dziś imię spotykane jest też w takich formach jak Andżelika, Andrzelika, Angielika i Anżelika.

Cechy

Trudno nie lubić Angeliki, bowiem to bardzo wesoła i życzliwa dziewczyna, która dąży do szlachetnych ideałów i wzorców. Swoją dobrocią obdarza wszystkich dookoła, co z jednej strony sprawia, że jest bardzo lubiana, a z drugiej przysparza łez. Zbyt często kieruje się sercem, zamiast rozumem. A przecież bardzo łatwo wykorzystać towarzyską osobę, która z założenia ufa każdemu człowiekowi i widzi w nim dobro. Trzeba jednak przyznać, że jej opiekuńczy charakter i wiarę w ludzi należy stawiać za wzór. Od razu widać, że można zaufać tej dziewczynie, co zresztą przyciąga do niej wiele osób potrzebujących pomocy i wsparcia. Tak samo ma zresztą ze zwierzętami – pomaganie czworonogom jest jej pasją, chętnie angażuje się w akcje dobroczynne. Gdyby mogła, miałaby w domu psa, kota, papugę, żółwia rybki i konia…Według imienników Angelika to wrażliwa i uczuciowa kobieta. Jest bardzo kochliwa i wiecznie marzy o księciu z bajki. Jeśli weźmie kiedyś ślub to tylko z miłości, nie wyobraża sobie małżeństwa dla pieniędzy czy z rozsądku. Jako partnerka jest wierna i oddana, zdolna do sporych poświęceń, ale mająca też swoje wymagania. Jej facet powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem i opiekuńczym, takim, który nie płonie nienawiścią do innych ludzi. Raczej nie jest osobą zazdrosną, ale czasem zdarzy się jej zajrzeć do telefonu partnera...

Największą wartością jest dla niej rodzina i dla ich dobra jest gotów zrobić wszystko. Choć jest łagodna i pokojowo nastawiona do otoczenia, to jeśli ktoś zagrozi jej bliskim, przeobraża się w prawdziwą lwicę. Ma dużą cierpliwość do dzieci, którym od małego wpaja zasady dobrego wychowania, życzliwość wobec starszych jak i rówieśników, tolerancję. Dobrze sprawdziłaby się jako przedszkolanka, nauczyciel czy pediatra.

Jedną z dewiz Angeliki mogłoby być powiedzenie „spiesz się powoli”. Oznacza to, że nie działa pochopnie, unika hałasu i bałaganu, a swoje działania dokładnie planuje. Charakterystyczną cechą dla Angeliki jest to, że ma duże wymagania nie tylko wobec siebie, ale i innych. Niekiedy współpraca z nią może więc być uciążliwa, ale przynajmniej przyniesie efekty. Angelika należy też do kobiet, które nie grzeszą skromnością – lubi błyszczeć wszechstronną wiedzą w otoczeniu, podkreślać swoje zasługi czy umiejętności. Jednocześnie bardzo szanuje tych, od których może się czegoś nauczyć. Po prostu Angelika to dziewczyna która z jednej strony zna swoją wartość, ale z drugiej miejsce w szeregu. To dlatego każdy pokojowo nastawiony człowiek znajdzie z nią wspólny język.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.