Imieniny Bogumiły

Do najbliższych imienin Bogumiły ♀ zostało 87 dni co stanowi 2 miesiące i 26 dni.
Imieniny Bogumiły najczęściej obchodzone są 18 kwietnia oraz  13 stycznia. Bogumiła może również obchodzić imieniny: 10 czerwca, 20 czerwca, 20 grudnia.

Pochodzenie

Bogumiła to słowiańskie imię, które jest żeńskim odpowiednikiem imienia Bogumił. Składa się z rzeczownika „Bóg” i przymiotnika „miły”, oznacza więc osobę, która jest miła Bogu. Imię jest uważane za kalkę greckiego Theophila (Teofilia).

W Polsce imię znane jest już w XIII wieku w formach Bogumiła i Bohumiła.

Cechy

Posiadaczka tego słowiańskiego imienia ma potencjał do tego, by zostać kobietą sukcesu. Z natury jest bowiem niezależna, przedsiębiorcza i zaradna. Jeśli tylko wykorzysta swoje możliwości ma szanse na objęcie kierowniczego stanowiska. Nie boi się nowych obowiązków, co więcej, lubi odpowiedzialne zadania czy pracować pod presją. Wstaje wcześniej, lubi z rozpędu zaczynać swój dzień. Kiedy inni jeszcze przeciągają się w łóżku, ona ma za sobą już kilka załatwionych spraw. Jest szczęśliwa gdy dochodzi do sukcesów własnymi siłami, samodzielnie. W stosunku do współpracowników jest wymagająca, zapomina czasami, że nie wszyscy są w stanie dorównać jej zapałowi.Istotną cechą Bogumiły, dzięki której odnosi w życiu sukcesy jest umiejętne obserwowanie i dobieranie sobie mentorów, korzystanie z ich doświadczenia. Może to być babcia, matka, koleżanka czy znana z telewizji businesswoman. Bogumiła potrafi czerpać dla siebie to co najlepsze, unikając przy tym popełnianych przez nich błędów.

Według imienników jest kobietą kłótliwą, wydaje się jednak, że niektórzy tak odbierają jej asertywność, to, że nie daje się wykorzystywać. Bogumiła nie boi się też upominać o swoje, kiedy inni siedzą cicho. Może to być zarówno prośba o podwyżkę, awans, jak i o to, by ktoś zachowywał się kulturalniej w teatrze czy kinie. Jest wymagająca i stanowcza, ale wykazuje przy tym dużo taktu. Cechuje ją tolerancja i życzliwość, ale nie dla każdego - szczególnie irytują ją bezmyślne i chamskie osoby.

Przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu, zawsze dba o to, by prezentować się elegancko i szykownie. Interesuje się najnowszymi trendami w modzie, a na pożądaną spódniczkę czy bluzkę potrafi wydać sporą gotówkę. Nie oszczędza też na fryzjerce, kosmetyczce, ale robi to nie tylko dla siebie, ale i dla swojego mężczyzny. Gdy kocha, dąży do tego, by dawać mu jak najwięcej szczęścia. Sama też potrzebuje wiele czułości i miłości, a założenie rodziny to jej główny życiowy cel. Potrafi odłożyć na bok karierę zawodową, by wychować dzieci i zająć się domem. Gdy czuje się kochana, bezpieczna i potrzebna, to jest w stanie nieba uchylić swoim bliskim. Jeśli jednak jest inaczej przemienia się w typową „zołzę” – kłótliwą i złośliwą.

Bogumiła powinna być dumna ze swojego imienia, gdyż nie tylko ma ono długą, staropolską tradycję, ale i charakteryzuje osoby dynamiczne i utalentowane. Warto więc namawiać młodych rodziców, by o nim nie zapominali, gdy myślą nad imieniem dla córeczki.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.