Imieniny Diany

Do najbliższych imienin Diany ♀ zostało 87 dni co stanowi 2 miesiące i 26 dni.
Imieniny Diany najczęściej obchodzone są 13 sierpnia ale Diana może obchodzić imieniny również: 10 czerwca.

Pochodzenie

Jest to imię, które pochodzi od rzymskiej bogini łowów, przyrody, płodności, Księżyca. Jego źródłem jest imię Diviana, które zawiera ten sam pierwiastek co wyraz divinus, divus czyli boski, a także niebiański, ubóstwiony. Pierwszy znany zapis tego imienia (w formie Dyjanna) pochodzi z 1350 roku.

Cechy

Diana to kobieta, która nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Rozpiera ją energia, a by uciec od bezczynności i nudy, co rusz wymyśla sobie nowe obowiązki do zrealizowania. Chętnie angażuje do tego otoczenie – koleżanki, rodzeństwo czy dzieci.

W życiu kieruje się życzliwością i optymistycznie patrzy na świat, jest otwartą osobą, stąd ma wielu przyciąga do siebie ludzi. Tutaj nawet widać jej podobieństwo do słynnej księżnej Diany, nazywanej „królową ludzkich serc”. Lubi pomagać innym, a największą nagrodą dla niej jest widok uśmiechniętej twarzy. Na ulicy nie potrafi przejść obojętnie obok żebraka, nawet jeśli wie, że datek zostanie spożytkowana na alkohol. Angażuje się w mnóstwo akcji charytatywnych, na przykład związanych z pomaganiem chorym dzieciom, ofiarom kataklizmów, zwierzętom. Te ostatnie mogą liczyć na jej bezgraniczną miłość – Diana kocha koty, psy, rybki, konie i ptaki. W końcu nie przez przypadek rzymska bogini o tym imieniu jest patronką przyrody.Do głównych zainteresowań Diany należy moda, muzyka, fotografia, tenis, jazda konno, pływanie. Jako osoba energiczna, lubiącą aktywny styl życia chętnie też podróżuje po całym kraju zarówno w celach wypoczynkowych, poznawczych (zwiedzanie) jak i typowo rozrywkowych (koncerty, festiwale). Nigdy sama – taka wyprawa mija się bowiem dla niej z celem.

W sprawach miłosnych jest ostrożna. Diana to dziewczyna, która jest czarująca i ma powodzenie także u mężczyzn. Tyle, że choć wszyscy uważają ją za miłą i fajną dziewczynę, ona sama nie bardzo w to wierzy. Niechętnie więc składa jakiekolwiek deklaracje, zanim zdecyduje się na związek, musi upłynąć trochę czasu. Gdy jednak znajdzie właściwego partnera to oddaje mu całe serce – jest dla niego wsparciem psychicznym i świetnie dba o ciepłą atmosferę w domu. Choć ma swoje zdanie i umie je argumentować, to potrafi pójść na kompromis dla dobra męża czy dzieci. Do tego jest kobietą z klasą, która potrafi się ładnie ubrać, zachowywać w towarzystwie, stąd jej potencjalny mąż powinien jej pilnować przed wielbicielami.

Inne oblicze Diany można zaobserwować w codziennym życiu. Tutaj z kolei nie brak jej zdecydowania i pewności siebie, co więcej czasem potrzebuje wręcz samokrytyzmu. Jako że jest skłonna do poświęceń i potrafi wytrwale dążyć do celu, zawsze niemal udaje jej się osiągnąć cel. Dowód? Jeśli postanowi sobie, że się odchudza, wtedy nie odpuszcza żadnego treningu i nie ulega pokusom takim jak czekolada czy piwo. A przecież słodycze to jej miłość od dziecka.

Jak każdy człowiek, także Diana popełnia błędy i podejmuje niesłuszne decyzje. Tyle, że …nigdy się do tego nie przyzna. Nie ma nawet sensu jej przyciskać, bo wtedy najprawdopodobniej zrzuci winę na nas. Jest to związane z tym, że Diana lubi walczyć, realizować swoje ambicje, ale nienawidzi przegrywać. Pasjonują ją zawody wzbudzające uznanie otoczenia, na przykład aktorka, modelka, policjantka czy lekarz. Z tym lekarzem to o tyle śmieszna historia, że sama ma wręcz „końskie” zdrowie. Rzadko uskarża się na bóle i dolegliwości, a okres ciąży i poród także nie jest dla niej bolesny. Zresztą, rzymska Diana to bogini płodności.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.