Imieniny Diany

Do najbliższych imienin Diany ♀ zostało 361 dni co stanowi 11 miesięcy i 27 dni.
Imieniny Diany najczęściej obchodzone są 13 sierpnia ale Diana może obchodzić imieniny również: 10 czerwca.
Pochodzenie

Jest to imię, które pochodzi od rzymskiej bogini łowów, przyrody, płodności, Księżyca. Jego źródłem jest imię Diviana, które zawiera ten sam pierwiastek co wyraz divinus, divus czyli boski, a także niebiański, ubóstwiony. Pierwszy znany zapis tego imienia (w formie Dyjanna) pochodzi z 1350 roku.

Cechy

Diana to kobieta, która nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Rozpiera ją energia, a by uciec od bezczynności i nudy, co rusz wymyśla sobie nowe obowiązki do zrealizowania. Chętnie angażuje do tego otoczenie – koleżanki, rodzeństwo czy dzieci.

W życiu kieruje się życzliwością i optymistycznie patrzy na świat, jest otwartą osobą, stąd ma wielu przyciąga do siebie ludzi. Tutaj nawet widać jej podobieństwo do słynnej księżnej Diany, nazywanej „królową ludzkich serc”. Lubi pomagać innym, a największą nagrodą dla niej jest widok uśmiechniętej twarzy. Na ulicy nie potrafi przejść obojętnie obok żebraka, nawet jeśli wie, że datek zostanie spożytkowana na alkohol. Angażuje się w mnóstwo akcji charytatywnych, na przykład związanych z pomaganiem chorym dzieciom, ofiarom kataklizmów, zwierzętom. Te ostatnie mogą liczyć na jej bezgraniczną miłość – Diana kocha koty, psy, rybki, konie i ptaki. W końcu nie przez przypadek rzymska bogini o tym imieniu jest patronką przyrody.

Do głównych zainteresowań Diany należy moda, muzyka, fotografia, tenis, jazda konno, pływanie. Jako osoba energiczna, lubiącą aktywny styl życia chętnie też podróżuje po całym kraju zarówno w celach wypoczynkowych, poznawczych (zwiedzanie) jak i typowo rozrywkowych (koncerty, festiwale). Nigdy sama – taka wyprawa mija się bowiem dla niej z celem.

W sprawach miłosnych jest ostrożna. Diana to dziewczyna, która jest czarująca i ma powodzenie także u mężczyzn. Tyle, że choć wszyscy uważają ją za miłą i fajną dziewczynę, ona sama nie bardzo w to wierzy. Niechętnie więc składa jakiekolwiek deklaracje, zanim zdecyduje się na związek, musi upłynąć trochę czasu. Gdy jednak znajdzie właściwego partnera to oddaje mu całe serce – jest dla niego wsparciem psychicznym i świetnie dba o ciepłą atmosferę w domu. Choć ma swoje zdanie i umie je argumentować, to potrafi pójść na kompromis dla dobra męża czy dzieci. Do tego jest kobietą z klasą, która potrafi się ładnie ubrać, zachowywać w towarzystwie, stąd jej potencjalny mąż powinien jej pilnować przed wielbicielami.

Inne oblicze Diany można zaobserwować w codziennym życiu. Tutaj z kolei nie brak jej zdecydowania i pewności siebie, co więcej czasem potrzebuje wręcz samokrytyzmu. Jako że jest skłonna do poświęceń i potrafi wytrwale dążyć do celu, zawsze niemal udaje jej się osiągnąć cel. Dowód? Jeśli postanowi sobie, że się odchudza, wtedy nie odpuszcza żadnego treningu i nie ulega pokusom takim jak czekolada czy piwo. A przecież słodycze to jej miłość od dziecka.

Jak każdy człowiek, także Diana popełnia błędy i podejmuje niesłuszne decyzje. Tyle, że …nigdy się do tego nie przyzna. Nie ma nawet sensu jej przyciskać, bo wtedy najprawdopodobniej zrzuci winę na nas. Jest to związane z tym, że Diana lubi walczyć, realizować swoje ambicje, ale nienawidzi przegrywać. Pasjonują ją zawody wzbudzające uznanie otoczenia, na przykład aktorka, modelka, policjantka czy lekarz. Z tym lekarzem to o tyle śmieszna historia, że sama ma wręcz „końskie” zdrowie. Rzadko uskarża się na bóle i dolegliwości, a okres ciąży i poród także nie jest dla niej bolesny. Zresztą, rzymska Diana to bogini płodności.Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.