Imieniny Gabrieli

Do najbliższych imienin Gabrieli ♀ zostało 100 dni co stanowi 3 miesiące i 10 dni.
W ciągu najbliższego roku Gabriela może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 8 lutego, 23 kwietnia, 6 listopada, 18 listopada, 19 grudnia.

Pochodzenie

Gabriela to żeńskie imię pochodzenia semickiego, które jest odpowiednikiem męskiego Gabriel. Forma męska oznacza „mąż boży”, „wojownik Boga”.

W Polsce imię Gabriela używa się od XIX wieku.

Patron

Błogosławiona Gabriela Bourla – francuska urszulanka z Kondei, jedna z męczennic z Valenciennes.

Po wstąpieniu do klasztoru w Valenciennes Gabriela przyjęła imiona Maria Urszula od św. Bernardyna Bourla. Wraz z innymi siostrami prowadziła działalność wychowawczą dla dziewcząt. W czasie krwawej rewolucji francuskiej ich klasztor zamieniono na więzienie, a siostry musiały uciekać z powodu antykatolickich prześladowań religijnych. Gabriela była jedną z pierwszych sióstr, które skazano na śmierć przez zgilotynowanie. Przed egzekucją kobiety ucałowały swoim katom ręce, wybaczając im tym samym zły uczynek. Beatyfikacji sióstr dokonał 13 czerwca 1920 roku papież Benedykt XV.Cechy

Według imienników dziewczyna o tym imieniu ma upodobanie do kontrastów. Widać to już w czasach szkolnych – jest pierwsza w nauce, ale i we wszelkiego rodzaju hecach. Swoim energicznym sposobem życia absorbuje uwagę rodziców, nauczycieli i wszystkich dookoła.

Życie Gabrieli jest najczęściej pogodne i wesołe, gdyż nie należy ona do osób rozpamiętujących porażki i niepowodzenia. Nawet w trudnych chwilach patrzy na świat przez różowe okulary. Uważa, że co ma być to będzie, w dodatku przeszkody mobilizują ją do jeszcze większego wysiłku. Ma naturę świetnego pokerzysty – kiedy trzeba podejmuje odważne, wręcz zuchwałe decyzje, ale umie też działać spokojnie, bezemocjonalnie.

Wyróżnia się na tle innych również znakomitą pamięcią. Dobrze radzi sobie więc w szkole czy w sprawowaniu codziennych obowiązków, ale pamięta też wszystkie dobre i złe uczynki. Jeśli ktoś się jej narazi, musi liczyć się z tym że nieprędko uzyska wybaczenie.

Gabriela jest bardzo dociekliwą osobą, trudno coś przed nią ukryć. Powinien mieć to na uwadze każdy facet, który będzie próbował ją przechytrzyć. Niekiedy potrafi przywołać dawne przewinienie, byle tylko górować nad partnerem. Takie sytuacje mają na szczęście miejsce wyłącznie podczas ostrych spięć, na co dzień Gabrysia dba o to, by jej związek był oparty na kompromisach, wzajemnym szacunku i przede wszystkim zaufaniu. Dużą uwagę zwraca na to, by dawać pozytywny przykład dzieciom – unika kłótni w ich obecności czy przeklinania.Według imienników Gabriela najlepiej będzie się czuła w zawodach wymagających operatywności, aktywności – jak np. dziennikarka, pedagog, kurator, modelka czy handlowiec. Ma zmysł organizacyjny więc dobrze też poradziłaby sobie jako organizator imprez, stewardessa, wedding planer czy dekorator wnętrz. Jej zaletą jest to, że nie pcha się za wszelką cenę na afisz – potrafi pracować w cieniu innych, nierzadko będąc nawet cichym współtwórcą ich sukcesów. Gabriela nie należy do pyszałkowatych i przechwalających się osób – zna swoją wartość i to jej wystarczy. Podobnie jest z pomaganiem – zawiezie karmę do schroniska albo zrobi przelew na konto fundacji, ponieważ czuje taką potrzebę, a nie po to by się z tym obnosić.

Gabriela ma bzika na punkcie czystości i porządku w swoim domu, pewnie dlatego, że często zaprasza do niego gości. O każdej porze są tam oni zresztą mile widziani – rodzina, znajomi, sąsiedzi. Gabi uważa, że to kontakty z innymi ludźmi są najważniejsze, na pewno bardziej niż pieniądze.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.