Imieniny Grażyny

Do najbliższych imienin Grażyny ♀ zostało 111 dni co stanowi 3 miesiące i 20 dni.
Imieniny Grażyny najczęściej obchodzone są 1 kwietnia oraz  26 lipca.

Pochodzenie

Imię to zyskało ogromną popularność dzięki Adamowi Mickiewiczowi, który wymyślił je na potrzeby poematu z 1823 roku pod tytułem „Grażyna”. Źródło tego imienia tkwi w języku litewskim, a konkretnie w przymiotniku „grazus” oznaczającym „piękno”. Sam wieszcz podkreśla związek imienia z przymiotnikiem pisząc o bohaterce poematu „Z cór nadniemeńskich pierwsza krasawica, zwana Grażyną, czyli piękna księżna”. Obecnie imię to nosi ponad 230 000 kobiet w naszym kraju. Pochodzi od niego nazwisko Grażyński.

Cechy

Grażyna ma wiele cech wspólnych ze swoją słynną imienniczką wymyśloną przez Adama Mickiewicza. Jest więc bohaterska, odważna i waleczna. Od najmłodszych lat przyjemność sprawia jej działalność charytatywna i w szczytnym celu, kierowanie się zasadami, honorem czy nawet poświęcanie się dla dobra ogółu. Jest czuła i opiekuńcza, wrażliwa na los innych, dlatego zawsze stanie w obronie słabszych. Godną pochwalenia cechą Grażynki jest to, że cieszy się szczęściem innych – i nie jest to wcale zawistny uśmieszek, ale prawdziwa, głęboka radość że komuś dobremu sprzyja los.Jest bardzo samodzielną kobietą, zawsze podejmuje decyzje kierując się rozsądkiem, a nie opiniami innych. Nigdy nie daje się stłamsić, wystraszyć czy zbyć - umie świetnie zadbać o swoje interesy. Chętnie bierze na siebie odpowiedzialność, na przykład gdy trzeba reprezentować firmę na konferencji, czy też podnieść kłopotliwy i niewygodny temat w jakimś towarzystwie. Nie bez powodu więc pasuje do niej zawód dziennikarki. Inne przypisywane profesje do jej imienia to bankowiec, pracownik naukowy.

Grażynka jest dla mężczyzn tajemniczą, a zarazem fascynującą kobietą. Ma silną osobowość, jest dumna, ale trudno rozszyfrować jej prawdziwe myśli i emocje. Nie lubi pokazywać bowiem swoich słabości, płakać czy się żalić. Nawet gdy jest źle, będzie uśmiechnięta, jeśli zapłacze, to tylko w samotności. Od innych też ma raczej wysokie wymagania, co nie wszyscy potrafią zaakceptować. Stąd jej związki nie zawsze okazują się udane. Grażynka wierzy w wielką, prawdziwą miłość rodem z filmu romantycznego, dlatego też wielu mężczyzn odpada w przedbiegach. Oczekuje, że jej partner każdego dnia będzie zdobywał ją na nowo. Rutyna jest dla niej pierwszym znakiem, że trzeba pomyśleć o zmianach. Na szczęście według imienników z trudem podejmuje ważne decyzje, choć jeśli już to zrobi, to jest konsekwentna.

Grażynka wysoko stawia sobie poprzeczkę i z ochotą pokonuje nowe bariery. Od dziecka jest samodzielna, więc nie ma z nią większych problemów wychowawczych. Pomaga jej w tym dobra intuicja – podejmuje szybkie, zdecydowane decyzje, co wychodzi jej o wiele lepiej niż drobnostkowe analizowanie każdego problemu. Może jedynie czasami jest zbyt ciekawska i odważna w poznawaniu świata….

Preferuje raczej huczną zabawę niż umartwianie się czy płakanie nad rozlanym mlekiem. Grażyna uwielbia towarzystwo wesołych i pogodnych ludzi, którzy są wobec niej szczerzy. Obłudnicy nie mają u nich żadnych szans, co więcej, Grażynka nie boi się im tego wygarnąć prosto w oczy.

Co tu więcej pisać? Sam fakt, że imię to stworzył wybitny człowiek, jakim bez wątpienia był Adam Mickiewicz, mówi samo za siebie. Grażynka ma więc od urodzenia wysoko ustawioną poprzeczkę, ale świetnie daje sobie radę!

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.