Imieniny Ilony

Do najbliższych imienin Ilony ♀ zostało 57 dni co stanowi 1 miesiąc i 27 dni.
Imieniny Ilony najczęściej obchodzone są 18 sierpnia ale Ilona może obchodzić imieniny również: 23 kwietnia.

Pochodzenie

Imię pochodzi od węgierskiego imienia Helena. W Polsce zyskało na popularności w drugiej połowie XX wieku.

Cechy

Ilonę można śmiało nazwać ryzykantką, ponieważ na tyle ufa swojej intuicji, że wszystko stawia na jedną kartę. Większość decyzji, wyborów życiowych opiera głównie na niej i … najczęściej dobrze na tym wychodzi. Kierowanie się w życiu głosem serca na szczęście dobrze łączy ze zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością, dzięki czemu potrafi wywiązać się ze swoich zadań i obietnic. Jest bardzo sumienna i nienawidzi zawodzić innych oraz siebie, stąd można jej bez cienia wątpliwości powierzyć każde zadanie. Choć lubi bujać w obłokach, to nie kiedy ma obowiązki na głowie. Świetnie potrafi to od siebie oddzielić.Potrafi się zachować w każdej sytuacji, jest elokwentna, dotrzymuje słowa. W kontaktach międzyludzkich Ilona stosuje następującą postawę: „nie rób drugiemu, co tobie niemiłe”. Jest więc miła i łagodna, nie wtrąca się w cudze sprawy, nie moralizuje i nie osądza. Tego samego oczekuje jednak od innych, i jeśli ktoś się do tego nie stosuje, nie waha się użyć kolejnej zasady „jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Wszystkie próby nadużywania jej zaufania przeżywa jednak bardzo silnie, więc powinna unikać stresujących sytuacji i nieodpowiedniego towarzystwa. Kobieta o tym imieniu ma w sobie dużo klasy i woli spotykać się z przyjaciółmi przy kawie w przytulnej restauracji niż w podejrzanych melinach. Można ją też spotkać w galeriach sztuki, teatrze, kinie czy na koncertach, wszędzie tam gdzie może posłuchać ulubionej muzyki czy obcować z kulturą na wysokim poziomie.

Ilona jest osobą towarzyską, choć niespecjalnie śmiałą, dlatego niekiedy miewa trudności z nawiązywaniem nowych znajomości. Jeśli chodzi o kwestie uczuciowe, to poznanie odpowiedniego partnera jest dla niej równie trudne ze względu na wysokie wymagania. Marzy o romantycznej, wielkiej miłości, dlatego też odrzuca osoby, które nie wpisują się w jej wizję ideała, czyli mężczyzny inteligentnego, zabawnego, eleganckiego i zaradnego. Z jednej strony jest to dla niej dobre, gdyż nie ma zamiaru być z kimś „na siłę” i uginać się presji otoczenia by wyjść za mąż i urodzić dzieci. Z drugiej strony, kiedy inne koleżanki zakładają rodziny i bawią potomstwo, ona nadal czeka na księcia z bajki...Jeśli jednak go już pozna, to jest wierna i zakochana bez pamięci, gotów poświęcić bardzo wiele, by tworzyć szczęśliwy związek.

Słabości Ilonki koncentrują się wokół kilku rzeczy. Po pierwsze: zakupy: Spędzanie czasu w galerii handlowej jest dla niej niebezpieczne, gdyż kończy się zazwyczaj wydaniem całych oszczędności na nowe buty, spodnie czy kosmetyki. Druga sprawa to...plotki w gronie koleżanek o chłopakach czy znajomych. Po trzecie... miłość do słodyczy. Mogłaby je jeść kilogramami, co nie przeszkadza jej poza tym zdrowo się odżywiać. Gdy idzie ze znajomymi coś zjeść, zamiast kebaba czy innego fast- fooda wybierze dietetyczną sałatkę, a kosztem napoju gazowanego wodę mineralną. Do tego lubi też chodzić na basen czy pobiegać, więc może spać spokojnie jeśli chodzi o wagę...

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.