Imieniny Jarosława

Do najbliższych imienin Jarosława ♂ zostało 30 dni co stanowi 1 miesiąc.
Imieniny Jarosława najczęściej obchodzone są 25 kwietnia ale Jarosław może obchodzić imieniny również: 7 czerwca, 27 listopada, 21 stycznia.

Pochodzenie

Słowiańskie imię Jarosław składa się z dwóch członów „Jaro-” (surowy) i „-sław” (sława). W źródłach średniowiecznych pojawia się po raz pierwszy jako Jarosław, Jerosław i Jirosław, w tym okresie znane też było już w Czechach i na Rusi. W Polsce większą popularności zyskało jednak dopiero w XIX wieku.

Od tego imienia pochodzą takie nazwiska jak: Jaros, Jarosz, Jarosiewicz, Jarosiński, Jarosławiec, Jarosławski, Jaroszek, Jaroszewicz, Jaroszewski, Jaroszyński.

Cechy

Bliscy i znajomi Jarosława wiedzą jedno – jego temperamentem można obdzielić kilka osób. Jest silny i odważny, ale przede wszystkim gwałtowny. Często myśli instynktownie, nie zastanawiając się nad konsekwencjami swoich czynów czy słów. Jako osoba pewna siebie i pozbawiona kompleksów, ma skłonności do dominowania nad innymi. Bardzo trudno znosi jakiekolwiek formy kontrolowania, z własnej woli bardzo rzadko idzie na ustępstwa. Niekiedy w emocjach rzuca też niesłuszne oskarżenia. Z tego też względu zraża do siebie ludzi i trudno się z nim współpracuje.Jarosław dobrze łączy swój temperament i wysokie ambicje z przedsiębiorczością i zaradnością, co pozwala osiągnąć mu założone cele. Jest konsekwentny w swoich decyzjach i nie zmienia zdania, nawet gdy pozornie jest ono niewłaściwe. Potrafi przeczekać słabszy okres, a potem dzięki temu zyskuje profity. Pomaga mu z pewnością to, że zawsze spada na cztery łapy, tzw. fuksem unika kłopotów czy kontuzji. Zdrowie też jest jego mocną stroną – rzadko chodzi do lekarza i narzeka na typowe dla wielu osób dolegliwości. Nawet gdy przesadzi z alkoholem, na drugi dzień czuje się znacznie lepiej niż pozostali towarzysze.

Choć Jarosław jest wybuchowym człowiekiem, podchodzącym pod definicję „samca alfa”, nie oznacza to że jest chamski czy bezczelny. Wręcz przeciwnie – wyróżnia się życzliwością, ma dar zjednywania ludzi. W towarzystwie dobrze sobie radzi, zarówno błyskotliwością, jak i poczuciem humoru. Jarek potrafi zresztą zaprezentować się ze znakomitej strony, co z pewnością zapewniłoby mu powodzenie w handlu. Jako sprzedawca mógłby sprzedać nawet sam Pałac Kultury.

Dziewczyna Jarka również nie ma z nim łatwo. Lubi on dominować w związku, ale przede wszystkim jest chorobliwe wręcz zazdrosny i podejrzliwy. Długo trzeba pracować na jego zaufanie, stąd ewentualna żona musi wykazać się nie lada cierpliwością. Jarek kocha jednak bardzo namiętnie, a jako ojciec jest wzorem do naśladowania. Dba o edukację dzieci i o to, by niczego im nie zabrakło. Często inicjuje wspólne rodzinne wypady – na basen, piknik, na lody czy do kina. Jedno co można zarzucić Jarkowi to uciekanie od domowych obowiązków, jak np. trzepanie dywanów, wyrzucanie śmieci czy odkurzanie. W ogóle w imiennikach dość często przejawiają się informacje, że facet o tym imieniu to bałaganiarz...

Zainteresowania Jarosława są typowe dla przedstawicieli płci męskiej: piłka nożna, żużel, polityka, historia, motoryzacja. Lubi też podróżować i spędzać czas na łonie natury, najlepiej z najbliższymi…

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.