Imieniny Joachima

Do najbliższych imienin Joachima ♂ zostało 70 dni co stanowi 2 miesiące i 8 dni.

Imię męskie pochodzące z języka hebrajskiego, w którym oznacza „podniesiony przez Jahwe”. Święty Joachim, choć nie pojawia się w Biblii, jest uważany przez Kościół za dziadka Jezusa. W Polsce imię to pojawiło się w XIV wieku. Joachim to mężczyzna z duszą artysty. Mało mówi o sobie i nie lubi udzielać się towarzysko. Ma wielkie, skryte ambicje – marzy o sławie i uznaniu. Często jednak boi się po te marzenia sięgać i układa sobie „poprawne” życie, wykonując mało ciekawą pracę. Miłość jest dla niego bardzo ważna, szuka w drugiej osobie ukojenia, zrozumienia i wsparcia, dlatego bardzo łatwo go zranić.

Imieniny Joachima najczęściej obchodzone są 22 września ale Joachim może obchodzić imieniny również: 16 kwietnia, 3 czerwca, 26 lipca, 22 sierpnia, 24 listopada, 6 lutego, 15 lutego, 30 marca.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.