Imieniny Józefy

Do najbliższych imienin Józefy ♀ zostały 62 dni co stanowi 2 miesiące i 1 dzień.
W ciągu najbliższego roku Józefa może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 20 maja, 22 września, 18 listopada, 7 grudnia, 21 stycznia, 24 lutego, 20 marca.

Pochodzenie

Imię to pochodzi z języka hebrajskiego i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Józef. Oznacza więc „niech przyda Pan”, gdyż składa się ze słów „Jeho” (Bóg) oraz „Jasaf” (przydać).

Cechy

Jest kobietą bardzo aktywną społecznie, wyróżnia ją altruizm. W swojej społeczności jest zazwyczaj osobą znaną, uchodzi za taką, która potrafi załatwić wiele spraw, pomóc w najtrudniejszej sytuacji. Posiada więc najczęściej duży autorytet, także dlatego że jest słowna, stara się dotrzymać wszelkich obietnic, postępować uczciwie.

Józefa to bardzo wnikliwa osoba, o stałych przekonaniach. Działa zawsze zgodnie ze swoim rozsądkiem lub intuicją, od dziecka jest nauczona by nie kierować się zdaniem innych. Chyba że jest to autorytet, taki jak babcia czy mama. Widać to także po jej zachowaniu odnośnie wiary – jest religijna, chodzi do kościoła, ale nie traktuje słów księdza jak przykazania. Potrafi dostrzec, gdy ktoś ma nieczyste sumienie. Skupia wokół siebie ludzi życzliwych i mądrych, bo tylko z takimi jest w stanie się porozumieć. Bardzo razi ją chamstwo, głupota i choć jest opanowana, to tacy ludzie szybko ją wyprowadzają z równowagi.Nie należy do osób, które co chwila podkreślają swoje zasługi i sukcesy. W towarzystwie nie przechwala się, uważa że lepiej gdy zostanie doceniona przez kogoś (jeśli oczywiście zasłużyła). Choć komplementy łechcą jej ego, to z drugiej strony również nieco peszą.

Bardzo ważna jest dla niej prywatność, jest ostrożna w opowiadaniu o wydarzeniach ze swojego życia, zarówno radościach jak i problemach. Szczególnie te ostatnie zatrzymuje dla siebie. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że taką postawę reprezentuje tylko wobec ludzi, których nie zna. W gronie rodzinnym czy najbliższych koleżanek nie ma dla niej tematów tabu, uważa że szczera rozmowa najlepiej wpływa na pozytywne relacje. Bo Józefa taka już jest że zawsze szuka sposobu jak załagodzić spór. Potrafi pogodzić zwaśnione strony czy dowcipem rozładować trudną sytuację.

Józefa to dobra żona i matka. Jeśli jej mężczyzna ją kocha i szanuje, ona odwzajemni się tym samym. Do tego jest wyrozumiała, nie osądza i nie krytykuje męża, jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze stanie po jego stronie, nawet jeśli ma coś na sumieniu. Mężczyzna, który wybrał sobie Józefę na życiową partnerkę, może być pewny że z głodu nie umrze. Nie chodzi o to, że to zaradna osoba, ale o jej zdolności kulinarne. Przyrządza smaczne obiady, potrafi także piec placki czy robić słodkie desery. Natomiast jako matce także nie można jej nic zarzucić – jest opiekuńcza i wie jak postępować z dziećmi. Kiedy trzeba pochwali i pomoże, ale nie obchodzi się z nimi jak z jajkiem. Gdy wymaga tego sytuacja potrafi krzyknąć, po za tym pozwala im poznawać świat, uczyć się na własnych doświadczeniach, a nie oglądać go ze złotej klatki.

Józefa jest więc kobietą, która jest powszechnie lubiana i szanowana. Jeśli bowiem jesteśmy z nią szczerzy, ona na pewno zachowa się jak należy.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.