Imieniny Klaudii

Do najbliższych imienin Klaudii ♀ zostało 65 dni co stanowi 2 miesiące i 4 dni.
Imieniny Klaudii najczęściej obchodzone są 20 marca oraz  7 sierpnia. Klaudia może również obchodzić imieniny: 18 maja.

Pochodzenie

Imię Klaudia wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów. Wszystkie kobiety z tego wpływowego rodu nosiły imię Klaudia.

W Polsce imię znane jest od XVIII wieku, dziś nosi je około 90 000 kobiet. Było ono bardzo modne w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, wtedy też coraz częstsza stała się forma Claudia.

Patron

Klaudia Rzymska

Rzymianka żyjąca w I wieku wymieniona została w liście św. Pawła do św. Tymoteusza. Apostoł w zakończeniu 2. Listu przekazuje pozdrowienia przywódcy gminy w Efezie od różnych ludzi, w tym od Klaudii. Jako że nie ma zbyt wielu informacji na temat jej żywota, można zakładać, że była szanowaną osobą wśród pierwszych rzymskich chrześcijan.Niekiedy utożsamiana jest z Klaudią Prokulą żoną Poncjusza Piłata. Niektóre źródła katolickie identyfikują ją natomiast z matką papieża św. Linusa.

Cechy

Posiadaczka imienia Klaudia w pewnym stopniu czerpie z arystokratycznych tradycji rzymskiego rodu Klaudiuszów. Bardzo dużą wagę przywiązuje do takich elementów jak wykształcenie, dobre maniery, elegancki ubiór, dostojność. Widać to zwłaszcza na tle niektórych koleżanek, które bez skrępowania przeklinają, wyzywająco się ubierają czy stawiają imprezę ponad obowiązki szkolne.

Należy do odważnych kobiet, więc nie obawia się nowych wyzwań i obowiązków. Wręcz przeciwnie – mobilizują ją one do wytężonej pracy nad sobą, zapewniają przyjemny zastrzyk adrenaliny. Klaudia ma to do siebie, że realizuje swoje marzenia z dzieciństwa – jeśli pragnie mieć duży dom z ogródkiem albo wystąpić na scenie, będzie dążyć do tego wszelkimi siłami. Współpraca z nią może być więc uciążliwa, ponieważ bywa krytyczna wobec osób, które nie pracują na maksimum swoich możliwości albo zaniedbują obowiązki. Z drugiej strony to spora szansa, by wybić się ponad przeciętną.

Jednocześnie jest obiektywna i rozważna, co pomaga podejmować jej dobre decyzje. Potrafi na „chłodno” przeanalizować każdy problem, nie ulega emocjom czy sentymentom. Dobrze więc kieruje swoją karierą zawodową. Jako, że jest wszechstronnym człowiekiem, pasuje do niej praktycznie każda profesja: manager, handlowiec, modelka, pielęgniarka, tancerka, trener personalny, prawnik.Klaudia według imienników jest bardzo wartościową osobą, skorą do pomocy i poświęcania się dla innych. Od najmłodszych lat dba o wszystkich dookoła – kolegów i koleżanki, rodzeństwo, rodziców, zwierzęta. Życzliwe nastawienie do ludzi sprawia, że ma dużo znajomych i przyjaciół, jest przez nich szanowana i wspierana. Stanowi to dla niej duży powód do dumy i zadowolenia, bowiem samotność uważa za największą katorgę.

W życiu uczuciowym strach przed samotnością i niemożnością zrealizowania największych celów (małżeństwo, dzieci) pcha ją do nierozsądnych decyzji.

O ile na co dzień jest opanowana, cierpliwa i pewna siebie, to w kwestiach uczuciowych jest zupełnie inaczej. Trudno jej obdarzyć kogoś pełnym zaufaniem i odsłonić swoje uczucia, za to łatwo można wystraszyć i wywołać wątpliwości. Jest do tego bardzo zazdrosna i z błahej sprawy potrafi rozpętać awanturę. Gdy już się z kimś zwiąże, musi być więc nieustannie adorowana i komplementowana, zapewniana o głębokim uczuciu. Wtedy dopiero jest skora odwzajemnić się namiętnością i oddaniem.

Reasumując – w codziennym życiu, sprawach zawodowych Klaudia to przewidywalna, odpowiedzialna dziewczyna, która do tego świetnie sobie radzi. W kwestiach uczuciowych jest natomiast nieco zagubiona i nieprzewidywalna. Razem daje to całkiem ciekawą mieszankę…

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.