Imieniny Lidii

Do najbliższych imienin Lidii ♀ zostały 83 dni co stanowi 2 miesiące i 22 dni.
Imieniny Lidii najczęściej obchodzone są 27 marca oraz  3 sierpnia.

Pochodzenie

Lidia to imię żeńskie pochodzenia greckiego, w przeszłości oznaczające kobietę pochodzącą z Lidii. Ta historyczna kraina (jej nazwa pochodziła od imienia króla Lidusa) położona była w zachodniej Azji Mniejszej w dorzeczu rzek Kaystros i Hermos, ze stolicą w Sardes. Obecnie terytorium to należy do Turcji. Kraina ta słynęła z bogactwa i duże zasobów surowców (głównie złota) i jako pierwsza w historii wprowadziła monety (w VII w. p.n.e.).

Cechy

Lidia powinna wziąć sobie do serca historię swojego imienia. Chodzi o to, że tak dawniej nazywano kobietę z historycznej krainy Lidia, słynącej z gospodarności i bogactwa. Predyspozycje do zarabiania pieniędzy ma więc we krwi, musi tylko należycie wykorzystać swój potencjał.Lidka to towarzyska osoba i ma spore grono przyjaciół oraz znajomych. Wszystko to zawdzięcza temu, że jest bardzo rozmowna i wesoła – można z nią porozmawiać o wszystkim. Każdemu człowiekowi okazuje szacunek, bez znaczenia czy jest to prezydent, szef, sąsiad czy sprzątaczka. Ludzie najczęściej odwdzięczają jej się tym samymi. Ci natomiast, którzy zajdą jej za skórę muszą liczyć się z tym, że jest pamiętliwa. W skrajnych sytuacjach potrafi nawet być mściwa, jednak nigdy bez wyraźnego powodu.

Jest kobietą o silnej woli i samozaparciu. Jeśli sobie coś postanowi, to dotrzyma słowa, choćby świat miałby się zawalić. Wie czego chce i nawet jeśli jej się nie uda, podejmie kolejną próbę i kolejną…Do celu stara się jednak iść po cichu, bez większego rozgłosu, wierzy bowiem w to, że coś można „zapeszyć”. Swoim znajomym o sukcesach mówi więc dopiero wtedy, gdy widać ich namacalne efekty. Poza tym jest samodzielną osobą i nie lubi prosić kogoś o pomoc – jeśli już musi, to zrobi to tylko raz. Nie ma dla niej nic bardziej upokarzającego niż błaganie o przysługę. Sama natomiast chętnie pomaga innym i w trudnej sytuacji nigdy nie zawiedzie. Jest osobą odpowiedzialną i poważną, dlatego drażnią ją nieporadne osoby, tak zwane „duże dzieci” , np. 30-latki, którzy zachowują się jak 15-latki. Ma jednak pecha, bo stale spotyka takich ludzi, najwięcej w pracy.

Wystarczy jedno spojrzenie na Lidię i wiadomo, że jest na bieżąco z wszystkimi trendami w modzie. Sama jednak niespecjalnie marzy o karierze modelki, bardziej pociąga ją kino, muzyka, fotografia. Trzeba jednak pamiętać, że obywatele dawnej Lidii jako pierwsi na świecie wprowadzili do użytku monety, dziewczyna o imieniu Lidka najlepiej więc poradzi sobie w branży finansowej.

Mężczyzna, który chciałby poderwać Lidię powinien wykazywać się dobrymi manierami. Raczej nie gustuje w facetach, którzy zamiast przecinków używają niecenzuralnego słowa na „k”, plują, bekają czy zapominają, kto ma pierwszeństwo w drzwiach. Oprócz wysokiej kultury osobistej Lidia ceni też pomysłowość i serdeczność.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.