Imieniny Magdaleny

Do najbliższych imienin Magdaleny ♀ zostało 95 dni co stanowi 3 miesiące i 4 dni.
Imieniny Magdaleny najczęściej obchodzone są 10 kwietnia, 29 maja oraz  22 lipca. Magdalena może również obchodzić imieniny: 13 maja, 27 maja, 1 czerwca, 27 lipca, 17 sierpnia, 22 sierpnia, 13 października.

Pochodzenie

Magdalena to imię żeńskie pochodzenia biblijnego, które wywodzi się od przydomka świętej Marii Magdaleny, czyli Marii z Magdali. Magdala to wioska w Izraelu leżąca w pobliżu Jeziora Tyberiadzkiego (Galilejskiego). Nazwa tego starożytnego miasta pochodzi z kolei od hebrajskiego słowa „migdal” oznaczającego „twierdzę”, „zamek”, „wieżę”.

Imię w Polsce pojawiło się w czasach średniowiecza, w takich formach jak Magdalena, Magdalana, Magdalina, Madlena, Mandalena. Popularne zdrobnienia z tego okresu to Macha i Maga.

Patron

Według św. Łukasza Maria Magdalena należała do kręgu uczniów Jezusa, towarzyszyła mu już na początku działalności duszpasterskiej, jeszcze w Galilei. Chrystus wcześniej wypędził z niej siedem złych duchów. W relacjach pozostałych ewangelistów, czyli św. Marka, św. Mateusza i św. Jana pojawia się dopiero w Judei, w momencie ukrzyżowania Jezusa. Ewangeliści Jan i Marek przypisali jej rolę pierwszej osoby, której ukazał się zmartwychwstały Syn Boży. Według legend Jezus nakazał jej cieszyć się z cudu i wesprzeć uczniów, stąd też uznawana jest za Apostołkę Apostołów. Św. Maria Magdalena była też pierwszą, która miała głosić zapowiedź zbawienia. Najstarsze wizerunki przedstawiają Marię Magdalenę niosącą olejki do grobu lub jako świadka zmartwychwstania.Św. Marię często błędnie utożsamia się z nawróconą grzesznicą oraz Marią z Betanii, która namaściła Jezusa drogim olejkiem i „włosami swoimi otarła Jego nogi”. Dopiero w drugiej połowie XX wieku jej imię zostało oficjalnie oczyszczone przez papieża Pawła VI.

Cechy

Magdalena jest kobietą, którą trudno rozszyfrować. Z jednej strony ma wybujały temperament, bywa impulsywna, nerwowa i apodyktyczna, ale z drugiej jest wrażliwa i subtelna. Jej potencjalny partner musi być więc przygotowany na każdą ewentualność i mieć świadomość, że Magdalena jest również bardzo zazdrosna.

Życie na wysokich obrotach to domena Magdaleny. Do pracy przychodzi pierwsza i wychodzi ostatnia, angażuje się w sprawy znajomych ( w pozytywnym sensie), chętnie uczestniczy w spotkaniach towarzyskich. Nawet jeśli jedzie na wczasy, musi to być aktywny wypoczynek, czyli obok leżenia na plaży zwiedzanie, rejsy rowerkiem czy quady.Jak większość kobiet, Magdalena dba o wygląd osobisty – dużą wagę przykłada do najnowszych trendów w modzie i ekskluzywnych kosmetyków.Świetnie sprawdziłaby się jako stylistka, kosmetyczka, fryzjerka czy modelka.

Kariera zawodowa stoi przed nią otworem, jeśli tylko wybierze zawód z nienormowanym czasem pracy. Magdalena nie znosi narzuconych z góry ograniczeń, rygoru czy kontroli – praca w korporacji zwyczajnie jej nie leży.

Jednym z głównym celów Magdaleny jest założenie rodziny. W pewnym momencie w jej życiu przychodzi czas na zmiany i zamiast szaleć na dyskotekach woli spędzać czas we własnych czterech kątach z partnerem. Dla dzieci jest dobra i opiekuńcza, choć gdy potrzeba, potrafi wymóc posłuszeństwo.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.