Imieniny Marioli

Do najbliższych imienin Marioli ♀ zostało 85 dni co stanowi 2 miesiące i 24 dni.
Imieniny Marioli najczęściej obchodzone są 25 marca ale Mariola może obchodzić imieniny również: 3 maja.

Pochodzenie

Imię to zapożyczono z języka francuskiego. Mariolle pochodzi od słowa „mariolle”, które w średniowiecznej Normandii oznaczało mały wizerunek lub figurkę Matki Boskiej.

W Polsce Mariola jest popularną bohaterką piosenek, miedzy innymi Kazika, Wojciecha Młynarskiego oraz zespołów Sexbomba, Akurat czy Pidżama Porno.

Cechy

Mariolka to wrażliwa i uczuciowa osoba, która na pierwszy rzut oka sprawia nawet wrażenie nieśmiałej. To najczęściej jednak tylko pozory, gdyż ta wybuchowa i pełna pasji kobieta przez życie idzie jak burza.

Każdy kto zna Mariolkę musi przyznać, że to zawzięta i samodzielna dziewczyna, która ma wysokie ambicje. Zawsze postępuje wobec swojego planu i nie liczy się z cudzymi opiniami czy sugestiami. Przez to niekiedy puszcza mimo uszu naprawdę dobre wskazówki od rodziców czy przyjaciół. Lepiej nie mówić jej później „a nie mówiłem/mówiłam?”, gdyż grożą nam poważne uszczerbki na zdrowiu. Warto od razu zapamiętać, że Mariolka z trudem znosi krytykę, choć sama wymaga wiele. Gdy nie ma nad czymś kontroli lub musi poprawiać czyjeś niedociągnięcia, bywa że traci nad sobą panowanie. Jeszcze gorzej jest, gdy ktoś próbuje narzucić jej swoje zdanie – wtedy z łagodnej kobiety zamienia się w prawdziwą bestię, gotową rozszarpać na strzępy oponenta. Na co dzień jest jednak na szczęście łagodna i serdeczna, w tygrysicę zamienia się jedynie w sytuacjach krytycznych.Imienniki sugerują, że jest dobrym wzorem do naśladowania. Przemawia za tym liczba epitetów opisujących jej charakter: pomysłowa, przebojowa, odważna, energiczna. Bardzo mocnym atutem jest u niej umiejętność działania pod presją czasu. Gdy w firmie ma miejsce tak zwana burza mózgów i trzeba szybko oddać jakiś projekt, Mariolka czuje się jak ryba w wodzie. Pracodawca bez cienia wątpliwości może powierzyć jej rolę lidera, gdyż ma predyspozycje do zarządzania. Jeśli tylko dobrze wykorzysta swój potencjał, nie będzie narzekała na brak atrakcyjnych ofert pracy. Mariola musi jednak pamiętać, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a niestety zdarza się jej właśnie tak postępować. Innym zagrożeniem dla jej dobrego samopoczucia jest pracoholizm. Gdy wpadnie w wir obowiązków, ciężko ją od nich oderwać i sprowadzić z powrotem na ziemię. Szczególnie, gdy robi coś co lubi.

Jak wspomnieliśmy, Mariolka sprawia wrażenie delikatnej i spokojnej, co często myli wiele osób. Szczególnie facetów, którzy po nawiązaniu bliższych relacji z dziewczyną o tym imieniu mogą przekonać się, że jest bardzo namiętna i spontaniczna, pełna gwałtowności. Wbrew pozorom, Mariola lubi wysłać pikantnego SMS-a, eksperymentować w łóżku czy uprawiać wyuzdany seks. Jej partner musi liczyć się z tym, że miewa różne zachcianki, ale jako żona jest wierna i oddana. Dobrze wychowuje dzieci, gotowa jest poświęcić nawet swoją karierę zawodową dla dobra rodziny.

Jak podaje Iwona Huchla w imienniku „Księga imion na trzecie tysiąclecie” jej hobby to film, krawiectwo, hodowla zwierząt, pływanie, aerobik. Jako kamień talizman autorka wymienia lapis-lazuli, natomiast przypisana do imienia Mariola roślina to aloes, kolor granatowy, owoc pigwa, a szczęśliwy dzień czwartek.

Trudno rozszyfrować Mariolę, gdyż z jednej strony potrafi być łagodna jak baranek, a z drugiej drapieżna niczym tygrys. Jej przyjaciele mogą na szczęście spać spokojnie, gorzej z wrogami...

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.