Imieniny Michaliny

Do najbliższych imienin Michaliny ♀ zostało 77 dni co stanowi 2 miesiące i 15 dni.
Imieniny Michaliny najczęściej obchodzone są 29 września ale Michalina może obchodzić imieniny również: 10 kwietnia, 19 czerwca, 24 sierpnia.

Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Michał. Oznacza ono „któż jak Bóg". Powstało najprawdopodobniej we Francji od imienia Michaela. W naszym kraju nadawane jest od XVIII wieku, choć już w średniowieczu odróżniano inny żeński odpowiednik Michała, mianowicie Michaelis, zdrobniale Michałka. Dużą popularność zyskało w latach 80. i 90. XX wieku.

Patron

Michalina Metelli, urodziła się w XIV wieku we włoskim Pesaro, w bogatej rodzinie hrabiowskiej. Wyróżniała ją pogoda ducha i optymizm. W wieku 12 lat wydano ją za mąż za księcia Malatestę, który jednak dość szybko zmarł. W wieku 20 lat dziewczyna była więc już wdową. Po śmierci jedynego syna postanowiła wstąpić do klasztoru, jednak sprzeciwili się temu rodzice. Twierdzili oni że Michalina jest obłąkana, ale ta dopięła swego. Po zrzeczeniu się prawa do dziedziczenia została tercjarką franciszkańską.W 1347 roku razem z bł. Cecco powołała do życia Bractwo Zwiastowania. Odbyła też pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a w czasie modlitwy na Kalwarii miała wizje mistyczne. Klemens XII beatyfikował ją w 1737 roku. W ikonografii przedstawia się ją najczęściej jako młodą franciszkańską tercjarkę, która klęczy w ekstazie wśród nawałnicy.

Cechy

We wszystkich imiennikach poświęconych Michalinie można zauważyć, że podkreśla się jej atuty gospodyni, pani domu. Przejawia się w to w kilku elementach. Pierwszy, pewnie najważniejszy sugeruje, że jest dobrą matką i wzorową żoną. Dba o swoje pociechy i męża, jest troskliwa, opiekuńcza, wyrozumiała. Dobro najbliższych przekłada nawet ponad swoje własne, jest gotów do największych poświęceń, na przykład porzucenia kariery zawodowej na rzecz opieki nad dziećmi i domem. A trzeba wiedzieć, że Michalinka świetnie sobie radzi w pracy, niezależnie od wybranej profesji. Może być nauczycielką, pedagogiem, pielęgniarką, jak i handlowcem, urzędnikiem czy przewodnikiem turystycznym. Ciekawe, że nie ciągnie jej do stanowisk kierowniczych.

Innym czynnikiem, który wpływa na jej duże zdolności jest umiejętność gotowania. Przebywanie w kuchni zwyczajnie sprawia jej przyjemność, z czego nad wyraz zadowoleni są domownicy – Michalina pysznie gotuje. Często ma swoje własne przepisy na najpopularniejsze potrawy, przez co smakują one zupełnie inaczej niż w restauracji czy w innym domu.Jak na gospodynię przystało, Michalina dba o czystość i ma na tym punkcie małą obsesję. Wyrzuca wszystko, co niepotrzebne, a w jej szafie, kuchni i łazience zawsze musi być czysto. Najgorzej, gdy szykuje się jakaś impreza w domu – wtedy wszyscy bez wyjątku chodzą na podwyższonych obrotach, by w każdym kącie panował porządek.

Jest osobą rodzinną, wierzącą i przywiązuje dużą wagę do tradycji. Uważa, że familia powinna jeść wspólnie posiłki, uczestniczyć razem w mszy świętej, obchodzić ważne wydarzenia, jak np. Święto Niepodległości, celebrować urodziny, sukcesy, ale też dzielić się porażkami. Zaufanie to dla niej podstawa wszelakich relacji i stosunków z innymi ludźmi.

A jak wygląda osobowość Michaliny? Tutaj w imiennikach panuje pewna rozbieżność, spójne jest tylko twierdzenie, że jest osobą ciekawą, nietuzinkową. Można bowiem spotkać się z opiniami, że jest pewna siebie, apodyktyczna, nie znosi sprzeciwu i narzuca swoją wolę. W żadnym wypadku nie daje sobą rządzić. Bywa zbyt krytyczna wobec innych. W innych źródłach z kolei opisuje się ją jako nieśmiałą, skrytą dziewczynę. Gdzie leży prawda? Najprawdopodobniej po środku… Pewne jest to, że najlepiej czuje się w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny i to oni są w stanie określić, jaka jest Michalina. Trudno zdobyć jej względy i zaufanie, ale gdy się to uda, jest lojalną osobą. Bardzo bowiem przywiązuje się do ludzi.

Michalina bardzo dużą wagę przykłada do swojego wyglądu, zarówno do figury, jak i ubioru. Nie chodzi o to, że musi mieć na sobie ciuchy najlepszych projektantów, ale o to by były one czyste, schludne. W połączeniu z ogromnym wdziękiem i seksapilem tworzy fantastyczną mieszankę kobiety eleganckiej, dostojnej, ale i gorącej i namiętnej. Ma więc powodzenie u mężczyzn, a jej typ to inteligentny i kulturalny osobnik, który podobnie jak ona marzy o stworzeniu kochającej się rodziny. Już w młodości, kiedy zaczynają się u niej randki zwraca uwagę na chłopaków pod kątem zaradności, opiekuńczości.

Michalina cieszy się doskonałym zdrowiem. Trudno przypomnieć sobie, kiedy na coś ostatnio chorowała. Może po prostu jest to spowodowane tym, że nie uskarża się innym na swój los? Sama też nie myśli za dużo o problemach i porażkach, bardziej w kontekście wyciągania wniosków na przyszłość. Dlatego warto przebywać w obecności Michaliny, gdyż ta kobieta zaraża wszystkich dobrym nastrojem i optymizmem.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.