Imieniny Paulina

Do najbliższych imienin Paulina ♂ zostało 115 dni co stanowi 3 miesiące i 25 dni.
Imieniny Paulina najczęściej obchodzone są 22 czerwca oraz  12 lipca. Paulin może również obchodzić imieniny: 11 stycznia, 29 kwietnia, 4 maja, 31 sierpnia.

Pochodzenie

Imię to utworzono od imienia Paulus (Paweł) poprzez dodanie przyrostka „– inus” określającego przynależność do kogoś. Paulin oznacza więc „należący do Paulusa”. W Polsce znane już od 1230 roku w łacińskiej formie Paulinus, zawsze jednak zaliczane do rzadkich imion.

Cechy

Imię to jest rzadko spotykane w naszym kraju, co dodatkowo wpływa na postrzeganie Paulina jako osoby nietuzinkowej.

W imienniku Andrzeja Sieradzkiego podkreślono szereg zalet Paulina. Jest dynamiczny i błyskotliwy – umie szybko ocenić daną sytuację i znaleźć dobre rozwiązanie, podjąć właściwą decyzje. Już jako dziecko jest zorganizowany i poukładany, świetnie radzi sobie w szkole. Paulin zazwyczaj ciężko pracuje, systematycznie, do tego jest perfekcjonistą. Dobrze czuje się w wykonywaniu rutynowych, określonych obowiązków. Spokojnie zmierza do celu, lubi działać bez pośpiechu i ciśnienia. Na ogół wiedzie mu się więc w życiu, także finansowo, zwłaszcza że jest oszczędny. Nawet jeśli ma wystarczająco dużo pieniędzy, to i tak szanuje każdą zarobioną złotówkę.Jest kreatywny, ma dużo pomysłów, którymi atakuje wszystkich dookoła. Część z nich realizuje sam, a niektóre podsuwa znajomym, co często wychodzi im na plus. Jest dobrym doradcą, warto go posłuchać, jeśli mamy kłopoty w pracy czy w życiu osobistym.

Czasami w realizacji planów brak mu cierpliwości, dlatego dobrze by dobrał sobie odpowiednich kompanów. Do celu zmierza najkrótszą drogą, prostymi środkami, ale gdy zatnie się na czymś, to szybko rezygnuje, nie drąży tematu. A szkoda, bo często jest bardzo blisko celu. Przyjaciele powinni go wtedy dopingować do działania.

W gronie znajomych czuje się jak ryba we wodzie. Uwielbia towarzystwo wesołych osób i zabawę. Ma poczucie humoru i talent do rozbawiania ludzi. Z drugiej strony jest osobą o surowych obyczajach, która nie toleruje słabości. Zarówno u siebie jak u innych. Widać to w sferze uczuciowej - jest bezkompromisowy i zazdrosny, z trudem przychodzi mu wybaczenie błędu ze strony partnera. Potrafi trzymać długo urazę w sercu, jest dość pamiętliwy. Jasno jednak mówi czego chce i oczekuje. Nie jest typem marzyciela, który czeka na niesamowite przygody, wielką sławę i splendory. Docenia to co ma, umie cieszyć się życiem i każdą radosną chwilą. Nawet porażki przyjmuje z pewnego rodzaju akceptacją.

Paulin ma dwa oblicza. Pozornie spokojny, wesoły i wyważony, ale jeśli go urazimy czy skrytykujemy bywa niespokojny i nerwowy. Jedno jest pewne – ma dużo pomysłów i w jego towarzystwie zawsze jest ciekawie i wesoło.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe