Imieniny Pauliny

Do najbliższych imienin Pauliny ♀ zostały 23 dni.
Imieniny Pauliny najczęściej obchodzone są 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 10 października oraz  2 grudnia. Paulina może również obchodzić imieniny: 21 sierpnia, 31 grudnia.

Pochodzenie

Paulina jest żeńskim odpowiednikiem imienia Paulin. Oznacza „należąca do Paulusa” lub „pochodząca od Paulusa”. W Polsce zapisano je już w średniowieczu (1300), w formie Pawlina. Popularność straciło dopiero w latach 40 XX wieku. Po 30-letniej absencji zaczęło jednak odzyskiwać dawną pozycję i było jednym z najchętniej wybieranych w końcówce XX wieku.

W 2014 roku imię Paulina nadano 1332 dziewczynkom.

Patron

Św. Paulina pochodziła z Grecji, ale na stałe mieszkała w Rzymie. Była poganką i poślubiła Hadriasa, z którym miała dwoje dzieci: Neona i córkę Marię. Hadrias nawrócił się i przyjął chrzest bez jej wiedzy. Wkrótce na spotkaniu u jego brata Hipolita, również nowonawróconego była świadkiem cudu, gdy Euzebiusz uzdrowił sparaliżowanego.Na skutek tego doświadczenia przyjęła wiarę chrześcijańską, ale wkrótce została wraz z rodziną wydana przez zdrajcę i postawiona przed sądem. Paulina zginęła jako pierwsza - na oczach przerażonych dzieci zakatowano ją biczem zakończonym ołowiem. Wkrótce zabito także Neona, Marię i Hadriasa. Męczeństwo miało miejsce w 303 roku za panowania cesarza Dioklecjana.

Cechy

Paulina należy do towarzyskich osób, które uwielbiają spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. W wielu sytuacjach to ona wychodzi z inicjatywą spotkań, dzięki czemu dba o wzajemne relacje. Lubi dzielić się z innymi zarówno swoimi smutkami jak i radościami, bardzo boi się natomiast samotności. Brak bliskich osób w pobliżu sprawia, że Paulina zbytnio oddaje się refleksjom i wpada w melancholijny, smutny nastrój. Nie dziwi więc, że jej największym marzeniem jest mieć dzieci i kochanego męża – dla nich może poświęcić nawet swoją karierę zawodową. A trzeba wiedzieć, że Paulina ma duże ambicje związane ze szkołą i pracą - rodzina jest jednak zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Z natury jest pobudliwa, energiczna, uwielbia zmiany, aktywny tryb życia. Doskonale wie, czego chce i wszelkimi siłami stara się to osiągnąć. Jest często bardzo zawzięta w tym co robi, także w stosunku do wrogów. Ci jednak należą do rzadkości, gdyż Paulina wyróżnia się na tle innych uśmiechem, dobrym humorem i pozytywnym stosunkiem do ludzi i świata. Potrafi rozładowywać konflikty jeszcze w ich zarodku.Mężczyzna, który stara się o względy Pauliny z pewnością musi się nieźle postarać. Dziewczyna jest przebojowa, głośna i ma duże wymagania, stąd wielu z nich jej się boi… Ci jednak którzy się odważą powinni mieć na uwadze, że Paulina angażuje się w każdy związek na 100% i tyle samo wymaga od potencjalnego męża.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.