Imieniny Sykstusa

Do najbliższych imienin Sykstusa ♂ zostało 19 dni.

Imię męskie pochodzące z języka greckiego, od imienia Ksustos, oznaczającego „elegancki”. Swoje brzemiennie zawdzięcza przejęciu przez łacinę i przestawieniu głosek (na wzór Sextus – „szósty”). W Polsce pojawiło się już w średniowieczu. Sykstus to mężczyzna kulturalny i szarmancki. Odznacza się nienagannymi manierami, ciekawym poczuciem humoru i pogodą ducha. Jest powszechnie lubiany, a przez kobiety wręcz podziwiany. W życiu zawodowym pomaga bystry umysł i wielka elokwencja, którymi potrafi przykryć swoje tendencje do lenistwa.

Imieniny Sykstusa najczęściej obchodzone są 3 kwietnia ale Sykstus może obchodzić imieniny również: 7 sierpnia, 1 września.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe