Imieniny Tekli

Do najbliższych imienin Tekli ♀ zostało 98 dni co stanowi 3 miesiące i 6 dni.

Imię męskie pochodzące z języka greckiego, oznacza „chwała Bogu”. Imię to znane jest większości Polaków za sprawą pajęczycy Tekli, jednej z postaci z bajki „Pszczółka Maja”. Tekla to kobieta impulsywna i chwiejna emocjonalnie. Łatwo wyprowadzić ja z równowagi i często sama doprowadza do konfliktu. Nieustannie porównuje się z innymi i w ten sposób buduje swoje poczucie wartości. Przywiązuje dużą wagę do rzeczy materialnych i chce otaczać się luksusem. W miłości jest bardzo zaborcza. Rodzina jest dla Tekli świętością, doskonale czuje się w roli matki i poświęca dzieciom cały wolny czas.

Imieniny Tekli najczęściej obchodzone są 30 sierpnia oraz  23 września. Tekla może również obchodzić imieniny: 4 maja, 7 października, 15 października.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.